Jakou střední školu vybrat dítěti?

Odpověď je jednoduchá. Takovou, která ho bude bavit a poskytne mu dostatečné teoretické i praktické vzdělání v perspektivním oboru. Jestli z toho pořád nejste dostatečně moudrá, pojďme si to rozebrat dál. Ukážeme si to na příkladu pražské školy Arcus, o jejíž obor Multimediální tvorba je v poslední době velký zájem. A my vám odhalíme, proč tomu tak je.

Obor, co má budoucnost

Za prvé je to tím, že multimediální tvorba je atraktivní obor. Mezi vyučované předměty patří digitální fotografie, animace, tvorba a správa webových stránek, výtvarná tvorba, písmo a figurální kresba, management a marketing a další. Většina z těchto předmětů není jen o nudném sezení v lavici. Děti kreslí, tvoří nebo fotí a neučí se jen ve třídě. Chodí fotit ven, do ateliéru apod. Celé vyučování je pro ně zábavnější.

S vystudovanou multimediální tvorbou se navíc jen tak neztratí. Naučí se tolik věcí, že mají po škole hodně široký rozhled. Mohou jít studovat dál na vysokou, ale uplatní se rovněž jako grafici, designéři, fotografové, marketingoví pracovníci, vedoucí managementu či v cestovních kancelářích. Po celé čtyři roky studia se učí dva cizí jazyky, což je v dnešní době také ceněné.

Zážitky, na něž se nezapomíná

Škola není jen o učení, v dospělosti určitě nevzpomínáte na dny prosezené v lavicích, v hlavě vám utkví spíš vzpomínky na společné výlety a kurzy v přírodě. Těch pořádá škola Arcus požehnaně. Děti se podívají do Anglie, Francie, Španělska nebo Německa, čekají je zeměpisné výlety, exkurze, lyžařský výcvik a adaptační kurz v prvním ročníku.

BlueOlive / Pixabay

Vybavení, co nemá konkurenci

Pro multimediální tvorbu je moderní vybavení důležité. Škola má plnou učebnu Apple iMaců, moderní ateliér a žáci dostanou na dobu studia zapůjčený iPad mini, který se využívá ve výuce. Nejen že je pro ně výuka zábavnější, ale učí se pracovat s nejnovějšími technologiemi. Škola na moderní technologie hodně dbá, dokonce udržuje svůj profil na Instagramu.

Jednání, které dodá sebedůvěru

Na škole je s dětmi jednáno jako s dospělými. V prvním ročníku projdou imatrikulací, vedou fungující cestovní kancelář Arcus z níž mají vlastní finanční prospěch a učitelé podporují jejich nápady a talenty. Co víc si přát?

Vyberte dítěti střední školu, která ho bude bavit. Ovlivní to celý jeho život.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *