Jak vybavit své dítě do školy

Školní rok je již v plném proudu, je tedy důležité své dítě do školy vybavit kvalitními pomůckami. Pokud vaše dítě nastupuje do první třídy, měla by vám kompletní seznam nezbytných pomůcek poskytnout škola. Je-li vaše dítě již zkušenějším školákem, podívejte se na seznam pomůcek, které mu nesmí chybět.

Aktovka nebo batoh?

Dnešní výrobci nabízejí velké množství kvalitních aktovek a batohů, a tak v podstatě nezáleží, jaké provedení zvolíte. V obou případech však dbejte na ergonomická záda, lehkost a dostatek reflexivních prvků. Hodit se bude i šikovné rozmístění komor pro správné rozložení nákladu, aby dětem nedělaly problém i těžší učebnice.

Aktovky se pro svou větší přehlednost hodí pro prvňáčky, školní batohy pak pro starší ročníky.

Pomůcky

Neodmyslitelnou součástí školní výbavy je penál obsahující důležité školní pomůcky. Samozřejmostí jsou tužky, guma, ořezávátko, nůžky, pravítko, pastelky a pero. Pokud si s výběrem těchto pomůcek nevíte rady, zeptejte se paní učitelky.

Penál můžete zvolit jednopatrový s odklápěcí částí na pastelky či fixy, či vícepatrový, který zajistí přehledné rozmístění pomůcek.

Jelikož vašeho školáka čekají i hodiny tělesné a výtvarné výchovy, je nutné jej vybavit také vakem se sportovním oblečením a obuví a kufříkem s pomůckami na malování.

Co dál?

Mezi další vybavení do školy patří pro prvňáčky povinné desky na písmena a číslice, doporučované jsou také pevné podložky a desky. Paní učitelka by vám také měla poskytnout seznam sešitů a notýsků. Nezapomeňte také na obaly, jak na sešity, tak na učebnice.

V neposlední řadě se také budou vašemu dítěti hodit svačinové boxy a lahev na vodu.

Většina dětí si nákup školních potřeb užívá, rozhodně je tak do výběru zapojte. Nenuťte mu to, co nechce, ale nekupujte zbytečné a předražené věci. Zkrátka si o všem společně promluvte a dojděte ke kompromisu.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *