Jak se připravovat do první třídy

Máte doma budoucího prvňáčka? Těší se do školy, nebo se mu tam vůbec nechce? Pokud už u zápisu uspěl a vy víte, že do první třídy půjde, tak jej doma zbytečně netrapte učením. Je dost možné, že jej naučíte víc než by měl znát a pak se ve škole bude nudit. Nechte svého prvňáčka jít do školy jen se základy. Naučte jej pár písmenek, počítat, ale ne moc, aby se ve škole pak necítil méněcenný, ale aby se také mohl soustředit na věci, které se budou ve škole učit a aby jej to nenudilo. Dost možná kladete na své dítě již před zápisem velké nároky, ale to není dobře. Dítě pak bude u zápisu vystresované a bude se bát, že tam neobstojí.

Do školy musí jít každý jedinec a tak se nemusíte bát toho, že vám vaše dítě nechají celý jeho život ve školce. Dítě, které nastupuje do první třídy, by mělo zvládat věci jako je se obléci, obout, dojít si na toaletu a zvládnout osobní hygienu. Mělo by se umět soustředit na to, aby plnilo zadané úkoly a nebylo při tom roztěkané. Školák pak musí mít jak k žákům, tak i k učitelům respekt. Pokud dítě bylo zvyklé říkat učitelkám ve školce jménem, což je teď poměrně časté, vidím to i u mojí dcery, která učitelky taktéž oslovuje jmény, tak ve škole už to možné nebude. Tam je to jasně pouze paní učitelka.

U zápisu pak bude muset dítě ukázat, jak se drží tužka, jak se stříhá a lepí, toto všechno by už dítě, které půjde do školy, mělo umět. Mělo by znát nejen své jméno, ale i jména svých rodičů a také by mělo vědět, kde bydlí. Problém však může být tehdy, pokud dítě neumí dobře vyslovovat. Pokud do první třídy nebude přijaté, může využít přípravky, což je takzvaný nultý ročník, kde se na školu bude dítě připravovat. V nultém ročníku se potom učí vše potřebné, proto, aby byl nástup do školy pro děti o dost jednodušší. Do nultého ročníku se chodí po celý školní rok.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *