Jak probíhá zápis do školy a na co se připravit

Máte doma předškoláka a čeká vás zápis do školy? Na co se tedy připravit a co od toho očekávat? K zápisu do školy se chodí v lednu. Každý rodič, chce své dítě co nejlépe připravit na to, aby při zápisu obstálo a předvedlo se v tom nejlepším světle. Pokud si myslíte, že je na školu ještě brzy a vstup do povinností se dá odložit ještě o jeden rok, tak je to jen na vás. Své by vám k tomu pak také mohla říci dětská doktorka a učitelka ve školce. Poradit se také můžete v pedagogickopsychologické poradně, kde dítě otestují a kde také mohou zjistit případné poruchy, logopedi potom zhodnotí výslovnost vašeho dítěte.

Dítě by mělo do školy nastupovat nejpozději v 7 letech, do školy nesmí nastupovat jako 5ti leté. Nejpozději k 31. sprnu mu tak musí být 6 let. Do jaké školy chtějí rodiče své dítě dát, je jen na nich a vybrat si tu nejvhodnější mohou sami. Před nástupem do školy by každé dítě, mělo umět samostatně pracovat a to po dobu nejméně 15 minut. Nutné je znát básničku i písničku, hrát jednoduché hry, umět napočítat do 10. Důležité je zvládnout rozpoznat tvary a ty zároveň také vystřihnout. Další kritéria jsou ta, že dítě musí být samostatné, umět se oblékat, zavát si tkaničku, pozdravit, poprosit a poděkovat.

Existují i takové školy, které mají nultý ročník pro předškoláky a tam nabízejí formou hry skvělou přípravu pro budoucí prvňáčky. Někde své děti také můžete dát do přípravného kurzu, který se otevírá na jaře a který je vhodný pro děti, které mají odklad a nebo nechodí do mateřské školy. V tomto kurzu se naučí procvičovat svou paměť, řeč, jemnou motoriku. Je to samozřejmě individuální a každá škola nabízí něco jiného. Výběr školy by se neměl podceňovat a i když každý rodič by si přál mít doma dítě, které projde tou nejlepší školou, nepřeceňujte své děti. Jestliže už teď víte, že jazyky nejsou nic pro něj, tak jej nedávejte na jazykovou školu. Budou na něj kladeny zbytečně velké nároky a dítě bude stresováno, bude těžce zvládat fakt, že na tuto školu nemá a bude jej to trápit.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *