Jak moc jsou důležité kroužky pro vaše děti

Kroužky, které děti baví, jsou pro jejich rozvoj nesmírně důležité. Na co však nesmíme zapomínat je fakt, že je nutné, aby kroužky vaše děti bavily. Nejhorší je nutit je do něčeho, co jim nic neříká a dávat je tam, kam chodí neradi. Na zájmový kroužek, se vaše děti musejí těšit a musí tam chodit rády.

Často vybíráme podle toho, co si myslíme, že by bavilo nás a nehledíme až tolik na to, co bude bavit naše děti. Mnohdy si chceme prostřednictvím našich dětí splnit své nenaplněné sny. Všechny matky si myslí, že je jejich dítě zázračné a že jen ono dokáže nemožné. Vidí v něm génia, což samozřejmě není tak úplně pravda. Zcela jistě si každý z nás přeje pro své dítě udělat jen to nejlepší.

Chceme vybrat kroužek s největším možným rozmyslem a tak přemýšlíme, co by to mohlo být. Často se nám může zdát kroužek velice lákavý, ale dítě potom přijde na to, že je vlastně úplně nudný. Nejlepší je, když dítě přihlásíte na kroužek na zkoušku. Domluvte se, zda je možné, aby se vaše dítě na kroužek 2x až 3x podívalo a pak samo řeklo, zda by ho to bavilo. Zájmový kroužek je vhodný pro děti, které se chtějí bavit netradičním způsobem. Chtějí se těšit na kamarády, kteří na ně budou čekat a se kterými na kroužku zažijí spousty zábavy. Nejlepší způsob je, když se na kroužek přihlásí i nejlepší kamarád, to mají děti také velmi rádi, pokud vědí, že na kroužek půjdou spolu.

Doma zcela jistě vidíte, s čím si rádo dítě hraje, jestli si rádo kreslí, nebo raději zpívá, nebo je pohybově nadané, baví jej domácí práce… Podle toho pak zájmové kroužky vybírejte. Děti jsou v určitém věku už samostatné a dokážou rodičům říct, co by je bavilo a čemu by se rádi věnovaly. Pokud vaše dítě má rádo zvířátka a doma zvíře odmítáte, tak jej přihlaste na chovatelský kurz, kde se naučí o domácí mazlíčky pečovat a třeba to bude zvládat tak dobře, že si domu bude moci koupit také zvířátko a vaše dítě se o něj bude umět postarat samo.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *