Dítě, které se opravdu hýbe, jak na to?

Dnes většina dětí stráví svůj volný času u počítače, tabletu či jiných podobných technologií. Samozřejmě, že existují na internetu mnoho věcí, které dítě rozvíjí, ale celý den u počítače rozhodně není zdravý, a proto je důležité, aby dítě bylo i venku. Jak toho dosáhnout?

Sleduji dítě při pohybu

Existuje čip, který dáte dítěti například do bundy a podle toho zjistíte, jak se pohybuje. Není to klasický čip, který ukazuje tep či spálené kalorie, ale je to speciálně upravený čip právě pro děti, aby děti motivoval k pohybu. To znamená, že dítě bude mít v bundě takovou pěknou kulatou věc, která sleduje, jak moc se dítě hýbe, není to k tomu, abyste své děti sledovali, ale vy sami je tímto můžete inspirovat, protože čip je napojen na mobilní aplikaci, kde sami můžete zasáhnout.

Děti chtějí sportovat samy

Jak už bylo výše zmíněno, daný čip je napojen na mobilní aplikaci, kterou mohou kontrolovat nejen děti, ale také rodiče. A právě tato aplikace děti motivuje, protože rodič nastaví, například kolik času denně musí dítě strávit pohybem a když tento cíl dítě splní, tak za něj dostane jistou odměnu. A každé dítě touží prožít nějakou zábavu, což plnění úkolů za odměnu rozhodně je. Pak dítě chce samo sportovat či vykonávat nějakou aktivitu, aby si odemklo zase nějakou odměnu. Pravdou je, že odměny jsou nejčastěji v podobě mobilních her či aplikacích.

Kde mám čip schovat?

Většina lidí čip, který monitoruje čas dítěte strávený pohybem, dává na bundu, protože nejvíce aktivity dítě dělá venku se svými kamarády. Avšak záleží jen na tom, kde si dítě hraje, kde sportuje a co má přitom na sobě. Pokud má třeba nějaký kroužek uvnitř haly, tak hloupost dávat čip na bundu. Avšak děti si často samy hlídají, aby měli čip u sebe, protože čekají na odemčení odměny, takže se nemusíte bát, že když dítě v hale hraje třeba volejbal, tak čip zůstane v bundě. Dítě samo si jej zapne do kapsy u kalhot či najde jiné vhodné místo.

Sport i technika a dítě je spokojeno

Ve své podstatě je pravda, že děti ženete i k technice, protože odměna se mu odemkne na mobilu a může si potom třeba zahrát hru a podobně. Ovšem už bylo zmíněno, že i některé hry mohou rozvíjet dítě. Navíc je třeba, abychom mu dopřáli to, co má každé dítě, což je internet, protože když jej od toho odstřihnete úplně, tak bude odtrženo i od svých spolužáků a dětí jeho generace. Ovšem čip je výborný, protože dítěti sice dopřeje techniku, ale zároveň motivuje ke sportu. A co více si přát, než to, aby dítě trávilo i čas pohybem?

Díky tomuto čipu budete mít doma spokojené a zdravé dítě, a zároveň uděláte radost i sami sobě, protože dosáhnete toho, že se dítě zajímá i o sport či jiné aktivity.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *