Dětská loutková divadla – pohádkový svět otevírá své brány

Mezi všemi těmi hračkami pro děti se dnes často ztrácí i dospělí. Máme tolik možností zábavy pro děti a rodiny, že je obtížné vybrat si tu správnou. Napovědět by mohlo ocenění Správná hračka, kterou se pyšní dětské papírové divadlo značky Marionetino. A není to divadlo jen tak obyčejné, je přece pohádkové…

Když jsou děti a dospělí na jedné vlně

Domácí loutkové divadlo pro děti dává prostor celé rodině. Je to skvělá příležitost být spolu, užít si zábavu, ale současně má i velký pedagogický přesah. Kateřina Drlová, která spolu s manželem dětské papírové divadlo vymyslela a dala mu život, v rozhovoru pro server Místní kultura popisuje, že divadlo aktivuje děti ve věku od tří let, stejně tak i děti vyššího školního věku.

Tvorba příběhů je dětem vlastní, dětská loutková divadla jim k tomu dávají prostor. Podporují schopnost improvizace, odrážejí se pozitivně na jejich vyjadřovacích a komunikačních schopnostech. Lepší vyjadřovací a komunikační schopnosti se jim budou hodit nejenom v dětství, ale po celý život.

Domácí loutkové divadlo pro děti má ještě jeden podstatný benefit. Účast dospělých umožňuje lépe porozumět dětskému pohledu na svět, současně však také koriguje vytvářený příběh. Zatímco například televize nutí děti pasivně přijímat obsah, často plný negativity, dětské papírové divadlo je na tom přesně naopak. 

Ať žije radost!

Loutkové divadlo dává možnost aktivně se projevit, je zdrojem bezděčné radosti. Již samotný design loutek a samotného divadla je velmi pozitivní, plný barev a optimistických motivů. To v současném světě tolik chybí, dětem obzvlášť. Proto jsou dětská loutková divadla tak skvělou hračkou. Proto by některé dětské papírové divadlo nemělo chybět v žádné domácnosti.

A pozor. Dětská loutková divadla značky Marionetino jsou vysoce praktická, jednoduchá a skladná. Zábavu v podobě divadelního představení si tak můžete dopřát doma i venku. Bez problémů ho můžete vzít na chalupu či víkendový výlet. Stane se skvělým zpestřením dětského dne či dětské oslavy, kterou pořádáte.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *