Akné mají i miminka

Přestože akné se většinou pojí s pubertálním věkem, nemusí postihnout pouze tuto věkovou kategorií. Naopak jsou děti, na kterých se akné objeví, už když je miminko. Pokud na svém miminku najdete nějaký pupínek, který vypadá opravdu jako akné, tak to akné bude. Ale rozhodně to není stejný proces jako v pubertě.

Miminko a akné

Ačkoliv se to některým maminkám bude zdát neuvěřitelné, opravdu se může stát, že se vašemu miminku vytvoří akné. Pupínky vznikají uzavřením mazových kanálků, v kterých se vytváří hnis a ten se na povrchu kůže projeví právě v podobě akné. Stejně jako u pubertálních dětí, tak i u miminek bývá akné nejčastěji v oblasti obličeje, ale existují i případy, kdy se akné objeví třeba na zádech a podobně.  Mohou se objevovat pouze zarudlé pupínky, ale klidně mohou pupínky dozrát do podoby, kdy jsou pokryty bílou čepičkou.

Je to akné, nebo není?

Pravdou je, že někdy si můžete akné u miminka splést s ekzémem, který je poměrně závažnější, než nějaký pupínek. Takže když najdete na svém miminku nějaký pupínek, měli byste raději hned navštívit lékaře, který nejlépe odhalí, zda je to naprosto neškodné akné anebo zda se jedná o nějaký druh ekzémů. Návštěvu lékaře byste rozhodně neměli podcenit, protože pokud by to byl ekzém, je třeba zakročit a čím dříve tím lépe. Navíc lékař vám poradí, jak se zbavit nejen ekzémů, ale i onoho akné.

Nebojte se, není to vážné

Pokud se opravdu jedná o akné, tak se nemusíte ničeho bát. Miminku akné určitě neublíží a ani po něm nezůstanou žádné stopy. Rozhodně se nedoporučuje, abyste pupínky začali tlačit, avšak tato metoda nenapadne snad žádnou milující maminku. Stejně, jako rychle přišlo, tak většinou se samo ztratí. Ale pokud navštívíte lékaře, tak jistě dostanete rady či recepty na různé medikamenty. Ve většině případů dostanete pouze mastičku, kterou pomažete obličej. Ovšem někdy vám lékař poradí, abyste pokožku zbytečně nezatěžovali a nechali miminko bez mastí, neboť na rozdíl od pubertálních dětí, kdy se akné drží i několik let, tak u miminek velmi vrzy zmizí samo.

A co by dělaly naše babičky?

Samozřejmě, že každá žena má svou chytrou maminku a babičku, která zná na všechno odpověď a nejlépe i dobrou radu. A rozhodně jsou dobré rady i na problém s akné, které se vytvoří v tak brzkém věku. Velice užitečnou radou je černý čaj, kterým byste měli potírat pupínky. Černý čaj totiž vysušuje, a když jej nanesete na obličej, tak vysuší hnis, který je v pupínku a ten zmizí. A některé ženy dokonce zkoušejí dítě potřít mateřským mlékem, což se jim také osvědčilo. Ale záleží jen na vás, zda necháte akné zmizet samotné anebo se přikloníte k některé z metod.

Nemyslete si, že akné může postihnout pouze děti v pubertě, naopak existují případy, kdy se akné vytvoří i miminku, ale nebojte se, tohle akné rychlé zmizí.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *