Adventní kalendáře děti milují

První adventní kalendář vznikl již v roce 1908 a byl vystřihovací, ten který má otevírací podobu okének, na které jsme v dnešní době zvyklí, a který je nejčastější, ten vznikl až o několik málo let později. Na původních kalendářích byly zobrazeny liturgické výjevy, které pocházely z bible. Vypadaly jako části městeček a vesnic a měli připomínat církevní svátky. V okýnkách však nebyli čokoládové sladkosti, ale pouze obrázky, citace z bible, či verše.

V druhé světové válce, byl rozmach kalendářů zastaven. Po válce, se však lidé k této tradici vrátili, ale každý národ, začal mít své vlastní kalendáře podle toho, co se jemu líbí. Postupně se vytrácel církevní podtext tradice adventních kalendářů.

V dnešní době se kalendáře vyrábějí hlavně pro děti. Děti si z nich mají brát každý den jednu sladkost a nejčastěji je to čokoláda. Sladkost je od prvního prosincového dne až do Štědrého dne. Na trhu je spousta kalendářů a některé zručné maminky dokonce svým dětem vyrobí vlastní adventní kalendář, do kterého ukryjí každý den nějaké překvapení. Někdy jsou to sladkosti, někdy peníze, někdy drobné hračky. Adventní kalendáře se mohou vyrobit z různých pytlíčků, krabiček od sirek, či jiných nápaditých tvarů, které si děti rozbalí, či otevřou. Novinkou se stal Lego kalendář. Na trhu jsou tři druhy těchto kalendářů.

Jedná se o Lego City, Lego Friends a Lego Star Wars. Lego City je vhodné jak pro dívky, tak pro chlapce. Lego Friends je tu pro děvčata a Lego Star Wars je pak pro chlapce. Další oblíbený kalendář pro letošní rok je Playmobil pro kluky a Playmobil pro holčičky. Rozhodnout se jaký adventní kalendář svým dětem koupit, tak nebude vůbec snadné. Asi každé dítě však bude mít doma klasický okénkový adventní kalendář, který bude plněný čokoládou. Pokud k němu ještě nějaký kalendář přidáte, je vaše věc. Záleží samozřejmě na finančních možnostech.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *