Dětský nábytek je základem dětského pokoje, který se vám stane domovem

K tomu napomůže nejenom dětský nábytek, ale i odvážnější barevné kombinace, které rozjasní dětský svět. Naprostým základem jsou dětské postele. U těch bychom rozhodně měli vsadit na skutečnou kvalitu, jelikož kvalitní spánek je skutečně velmi důležitý v době, kdy se dítě vyvíjí.

Dětský pokoj je hřištěm vaší ratolesti

detska-postel-2

Samozřejmě ve svém pokoji nebudou děti pouze spát, ale budou zde trávit čas i během celého dne. Budou si zde hrát, dovádět, stavět i bořit. Pokoj by tak měl navozovat pocit příjemného prostředí. Toho lze dosáhnout natřením stěn třeba do pastelových odstínů, které podpoří dětskou fantazii. Velmi příjemným doplňkem jsou také různé samolepky na zeď – které můžete lepit spolu se svým potomkem, aby i on měl zásluhy na výzdobě.

Vše by měl také doplňovat kvalitní dětský nábytek. Můžete zvolit například takový, který s dítětem takzvaně roste – ideálním příkladem je pracovní stůl. A právě ten a podobné kusy mají v dětském pokoji také své nezastupitelné místo. Pokud ovšem nechceme každé 2 roky skladbu nábytku obměňovat. Ženy totiž obvykle mají rády změnu.

Úložné prostory v dětském pokoji

kapsar-za-postel-slunicka-cervenaPředevším u menších dětí více než stůl hraje hlavní roli podlaha. Ta by proto neměla být zbytečně studená. Ideální je kvalitní koberec nebo i korková podlaha. Na té mohou děti bez problémů sedět i dlouhou dobu a hrát si. tské pokoje jsou zejména plné hraček povalujících se všude kolem, takže je vhodné je vybavit velkým množstvím úložných prostor (nejenom skříněk, ale třeba i různých proutěných sudů, či závěsných systémů). Nejlepší je umisťovat je podél zdí, aby byl stále vytvořen centrální prostor na hraní. Součástí výchovy vašeho dítěte pak může být povinnost všechny hračky do těchto úložných prostor pravidelně uklízet (třeba na závěr dne, před odchodem či odjezdem nebo před každým jídlem).

A co je důležité? Nezapomenout, že křehké věci nebo třeba květiny na okně do dětského pokoje prostě nepatří. Nejenom, že je žádné dítě takový dekor neocení, ale co chvíli je může při hře nechtíc shodit na zem. Nemá smysl za takovou nehodu dítě trestat, protože to vy jste mu postavili překážku do cesty.

Závěrem

Na závěr se smiřte s prostým faktem, že pro několik budoucích let budete trávit většinu času právě v dětském pokoji, který se vám stane domovem a místem odpočinku. Jinak vám bude dítě tahat všechny hračky před televizi do obýváku. Ani za to ho nemá smysl kárat, chce jen být s vámi a nemůže za to, že mu rodiče krade televizní obrazovka. Rozhodně si těch pár let strávených hraním s potomkem užijte naplno, už brzy přijdou roky, kdy vás už potřebovat nebudu a ještě předtím budete ten nejpitomější člověk ve vesmíru.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *