Zvažujete zahradní bazén? Zkuste materiál Albistone

Víte, že nemáte zrovna postavu k chlubení, nebo se prostě už jen nechcete mačkat se spoustou lidí ve veřejném bazénu? Pak je na čase to letos změnit a pořídit si soukromý bazén na zahradu.

Nemusí to být nic velkolepého, anebo taky může. Někomu postačí nafukovací bazén na ochlazení při horkých dnech, jiný touží po keramickém bazénu do země. A jaká je vaše představa?

Vybudujte si vlastní moře

Co si budeme nalhávat, zapuštěné zahradní bazény působí luxusnějším dojmem a užijete si v nich daleko více vodního dovádění (plavání, potápění). Pokud zvolíte přelivovou variantu, která je v jedné rovině se zemí, můžete se cítit úplně jako na pláži. A to včetně slané vody, protože i ta se dá v zahradním bazénu použít.

Známý výrobce bazénů, společnost Albixon, k tomu používá systém Hidrolife. Princip je jednoduchý – do bazénu umístíte solničku, kterou si budete ovládat třeba z telefonu přes webovou aplikaci, je totiž vybavená Wi-Fi modulem.

Vyberte materiál, který vydrží

Velmi často se setkáte s fóliovými či keramickými bazény, ale existují i méně známé technologie. Svou vlastní má i zmiňovaný Albixon. Vyvinuli si materiál ALBISTONE®, který má životnost až 50 let. Vydrží mráz, UV záření i mechanické poškození. Barva nebledne, materiál se nenatahuje a neprohýbá pod vlivem tepla ani zimy. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost. I toto je tedy možnost, již si lze pořídit. Obzvlášť chcete-li bazén na dlouhá desetiletí, popřemýšlejte nad ní.

Zastřešení snadno doděláte později

Bazény zapuštěné do země bývají obvykle doplněné o zastřešení. Je praktické a prodlouží vám délku koupací sezóny i o dva měsíce. Navíc vás nezaskočí ani přeháňka a do vody nebude padat tolik nečistot. A pokud se bojíte uzavření? Existují i střechy, které se dají otevírat. Jestliže je pro vás zastřešený bazén příliš velkou investicí, klidně zastřešení odložte, dá se dodělat i dodatečně.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *