Trend dnešní doby: Chytré osvětlení

Žijeme v moderním a pokrokovém čase. Chytré telefony jsou běžnou součástí našich životů a málokdo si umí představit den bez jejich použití. Jenže telefony nejsou jediná vymoženost, kterou trh v současné době nabízí. Seznamte se s chytrým osvětlením.

Na první pohled běžná žárovka

Při zvažování výměny obyčejného osvětlení za chytré nás jistě napadne, zda nám vůbec nové žárovky půjdou do původních lustrů a lamp, které doma máme. Můžeme ale být zcela klidní, protože žárovky, které v sobě skrývají tolik nových možností, jsou na první pohled stejné jako každé jiné. S ohledem na rychlý vývoj v této oblasti je i výběr velmi rozsáhlý. Lze tedy kromě žárovek různých tvarů a vlastností vybírat například i mezi LED páskami.

Zvládne to každý

Ačkoliv spojení „chytré osvětlení“ může některým z nás připadat špatně pochopitelné či snad trochu hrůzu nahánějící, ani v tomto případě není třeba se obávat. Nejedná se o prvek, k jehož úspěšné instalaci by byla potřeba vysoká škola. Vše je tak jednoduché a intuitivní, jak jen je možné. Stačí, když doma máme Wi-Fi router, a dále mobilní telefon, do kterého lze nainstalovat aplikaci Philips Hue. Pokud nevíme, čím při prvním nákupu začít, zvolíme startovací sadu Starter Kit. Ta obsahuje Bridge, bez kterého se instalace neobejde, a jednu či více žárovek dle našeho výběru, případně i stmívač. K jednomu Bridgi pak je možné připojit až padesát žárovek, tudíž není problém naši sbírku vesele rozšiřovat do celého domu.

Nastavení dle potřeby

Úprava světla dle denní doby je nejen příjemná, ale i zdravá pro naše oči. Kvalitní osvětlení je největší prevencí, jakou můžeme učinit. Přestože se to tak může jevit, naše možnosti však nekončí pouze výběrem barev a intenzity svícení. Po nainstalování potřebných aplikací nám nic nebrání provázat osvětlení domácnosti s určitou denní dobou nebo s událostí, jako je například příchozí email. Život může být o tolik jednodušší, proč tedy nevyužít každou příležitost?

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *