Pracovní stůl jako obraz vaší duše

Ať již patříte mezi ty osoby prožívající pracovní dny v kanceláři, studujete či čas od času trávíte volná odpoledne v oblíbeném koutku s počítačem, zamysleli jste se někdy nad tím, v jakém prostředí vlastně většinu času pobýváte? 

Většinou velmi nevědomě vytváříme kolem sebe úzké pracovní místo, které na nás zpětně působí, ať již pozitivně či negativně. Rozhlédněte se a pakliže spatříte kolečka od hrníčků s nápoji, povalující se propisky, posmrkané papírové kapesníky, staré účtenky a přes židli vám visí včerejší oblečení, udělejte změnu. Tímto počínáním totiž vytváříte kolem sebe nevědomý chaos, který se vám vrací v různých pocitech od nestíhání, přes rozpolcenost až po stav nepohodlí.

Přiveďte proto zpět do svého osobního prostoru pozitivní a tvůrčí energii! Jak? Zavzpomínejte na českou klasiku “Básníky” a přednášku profesora, který rozděloval věci na stole do kvadrantů. Svým způsobem to má něco do sebe. Vytvoříte si tak kolem sebe uspořádané a tvůrčí prostředí, které vás bude dobíjet, motivovat a uklidňovat v případě stresu.

Jdeme na to!

V prvé řadě je třeba vše ze stolu odstranit, a pozor totéž platí i o jeho okolí – mrkněte pod vaši pracovní desku na povalující se kabely od počítače. Ty schovejte či sepněte k sobě na stranu. Boty, tašky, odpadkový koš, vše nemilosrdně vykliďte a dopřejte volnost nohám poskládat se bez kopání do hromady věcí. Vysajte prach ze všech koutů, otřete a vyleštěte desku stolu a speciálním přípravkem ošetřete obrazovku počítače, klávesnici a myš. Tím jste se zcela prokazatelně zbavili bakterií a staré energie.

Dále si věci roztřiďte a co jste nepoužili více jak před rokem, či co je poničené, nemilosrdně vyhoďte. Také si můžete dopřát tu radost a pořídit si nové košíky, kelímek na psací potřeby či kastlíky na papíry v témže designu. Tak zabráníte povalujícím se drobnostem, vše bude mít určené své místo. A z psychologického hlediska rozdělte, co je třeba vyřídit na levou stranu a vyřízené věci na pravou stranu stolu.

Sekce rodina, koníčky, inspirace

Vytvořte si svůj soukromý koutek, ve kterém najdete klid a útočiště a vybavte ho vším, co máte rádi – andílka, svíčku, minerální kámen, fotku rodiny. A tady máme pro vás exkluzivní tip z e-shopu OnGlazz. Zde si navrhnete a necháte vytisknout vaši oblíbenou rodinnou fotku na sklo, či se tady můžete inspirovat i originálním dárkem pro vaše blízké či kolegy v práci.

Nezapomínejte ani na misku něčeho dobrého a zdravého, třeba oříšků. Džbán s čistou vodou a podtácek se skleničkou. Živou květinu, či vázu na řezané kytky, které obměníte každý týden. Příroda vám předá pocit života a radosti.

Nebojte se také si pohrát s energií barev kolem sebe. Na ploše počítače, podložkou pod myš či hrnkem na kávu. Pokud máte stresovější práci, vyhněte se červeným a oranžovým tónům, jestliže se cítíte často unaveni, sáhněte po zelené, která dodá energii.

Tak jdeme na to, ať si dopřejeme příjemnější dny plné dobré energie a nálady.

 

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *