Pět tipů, jak vybrat jídelní set

Přemýšlíte, podle jakých parametrů vybírat vhodný jídelní set? Docela postačí, pokud se zaměříte na pět hlavních kritérií, které budou v tomto případě rozhodující a určující.

  • Tvar stolu. Z tohoto hlediska máme v podstatě čtyři možnosti volby.

  1. Kulatý – působí luxusním dojmem, ale je náročný na prostor.
  2. Čtvercový – vypadá skromně a je to v podstatě pravda. Ten je totiž na prostor opravdu nenáročný.
  3. Obdélníkový – působí bytelně a většinou je tak vyrobený. Strávníci mají dostatek místa a pokud je jich momentálně méně, pak můžete stůl přirazit ke zdi.
  4. Atypický – každý si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Většinou jsou to stoly vyrobené na zakázku.

  • Židle. Kuchyňské židle musí pochopitelně dokonale ladit nejen se stolem, ale i s celou místností. Luxusně vypadají židle celočalouněné, které jsou i velmi pohodlné. Jestliže jsou určené do menší místnosti, pak volte raději něco subtilnějšího.
  • Materiál kuchyňského setu. Vzhledem k tomu, že jistě budeme chtít, aby nám sloužil co nejdéle, podřídíme tomuto hledisku i výběr materiálu. Nejoblíbenějším stále zůstává dřevěný masiv. Je velice odolný, a navíc se shodne prakticky s každým stylem. Místnosti, které jsou zařízené v super moderním stylu, snesou bez problémů i kombinace skla, kovu nebo lamina.
  • Jakou barvu zvolit v případě kuchyňského setu? V tomto ohledu není výběr barevného sladění nic složitého. Hlavním požadavkem budou ne příliš výrazné a kontrastní barvy. Je vhodné zvolit jednu, maximálně dvě barvy a pak už jen ladit odstíny. Ale ani těch nesmí být mnoho. Klasikou zůstává bílá. Barevně dominantní by měly být ostatní součásti místnosti.
  • Světlo. Při zařizování jídelního koutu nesmíme zapomínat na světlo. Není možné sedět u okna? Pak je nutné osvětlení nad stolem. Bez dostatku světla by místo pro rodinné setkání vypadalo pochmurně.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *