Malování podle čísel dodá vašemu bydlení nádech elegance

Jestliže máte doma dítě, které strašně rádo něco tvoří, maluje si a podobně, pak ho můžete zabavit i malováním podle čísel. Je to výborný způsob, jak ve svém dítěti probudíte umělce, protože i ne příliš talentované dítě se může aspoň na chvíli stát opravdovým malířem. Kromě toho vám to nabízí mnoho možností, například díky tomu můžete i dítě nepřímo vzdělávat anebo si to můžete vyzkoušet společně.

Uděláme z dítěte malíře

Mít doma talentované dítě chce každý, ale každé dítě má talent na něco jiného. Nevadí, když vaše dítě neumí krásně malovat, protože díky malování podle čísel může být malířem úplně každý. Lze koupit krásnou sadu, ve které bude na plátně předkreslený obrys nějakého obrázku, uvnitř budou vypsaná čísla a také barvy, které budou mít čísla. Stačí jen, když vaše dítě vybarví plochu tak, aby číslo na obraze a na barvách bylo stejné. Když použije ty správné barvy, dostane perfektní výsledek a určitě bude šťastné, když vymaluje krásný obraz a dodá to dítěti sebevědomí.

Nechceme špinavé dítě

Pravdou je, že když člověk kreslí barvami a je jedno, jestli se jedná o dítě anebo dospělého člověka, vždycky se stane, že se aspoň trochu umažeme, což někteří rodiče nevidí rádi. V tomto případě máte dvě možnosti, buďto dítěti kromě sady koupíte i nějaký plášť a stane se z něj opravdový umělec se vším všudy anebo najdete způsob, při kterém bude malovat, ale neumaže se, proto existuje i malování podle čísel pastelkami, u toho se nezašpiní a je to také bezpečnější a jednodušší.

O malování podle čísel se píše čím dál více, tím jak se stává stále oblíbenější kratochvílí. Psalo se např. zde a zde.

Obrázky si můžete koupit, vytisknout na internetu anebo nadaní rodiče mohou sami nějaký obrázek namalovat. Můžete nejprve dítěti dát obrázky, které vymalují pastelkami, a když bude šikovné, pak mu můžete pořídit sadu s barvami a plátnem.

Učení kreslením

Velkou výhodou je, že toho můžete využít, když budete chtít, aby se dítě učilo anebo si procvičovalo učení. Nejčastěji se to používá na matematické úkony. Většinou to bývají jednoduché obrázky, na kterých se často opakují barvy. Určíte například, že pokud se políčko bude rovnat sedmi, tak ho vybarvíte zeleně a podobně, pak v políčkách nebudou konkrétní čísla, ale nějaké početní operace, často to bývá sčítání, odčítání, násobilka a podobně. Tyto obrázky jsou volně ke stažení na internetu, stejně tak je mnoho podobných cvičení online anebo sami můžete nějaké takové obrázky připravit přesně podle toho, co potřebuje vaše dítě procvičit.

Proč by mělo mé dítě malovat?

Malování je krásný koníček, má mnoho pozitivních vlastností. Kromě toho, že malování dítěti rozvíjí fantazii má i další kladné stránky, například i to, že dítě nebude tolik času trávit i počítače nebo televize, ale naopak se bude věnovat něčemu uměleckému. Je dokázáno, že při malování člověk využívá jinou část mozku, což dítěti může později pomoct, protože bude umět hledat více možných řešení i na každodenní problémy. Důležité je i to, že začne být dítě hrdé samo na sebe a začne si více vážit toho, co samo udělá, protože když namaluje obrázek, který se mu líbí (třeba obrázek zvířete) a k tomu, bude moci říct, že to nalamovalo ono, bude mít úplně jiný pohled na sebe sama.

Už máte vymyšlený dárek?

Vánoce se blíží, a pokud nemáte ještě vymyšlený dárek pro své ratolesti, pak je malování podle čísel dobrá volba. Přestože nemáte doma žádného umělce anebo dítě, které by bavilo malování, určitě se mu dárek bude líbit, zejména až obraz dokončí a zjistí, že by se dal srovnat s uměleckým dílem, bude překvapení, když bude chtít vaše dítě další obrázky?

Malování podle čísel je nenáročné, a proto ho zvládne opravdu každý, dopřejte svému dítěti být aspoň na chvíli malířem a uvidíte, že se mu to bude líbit.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *