Jak vybrat vhodnou přikrývku do postele? Poradíme vám

Znáte to pořekadlo. Jak si kdo ustele, tak si také lehne. Pokud sáhnete po špatném polštáři anebo přikrývce, v noci se začnete budit a ráno vás potrápí nepříjemné bolesti za krkem, případně i hlavy. Příčinou většinou je nekvalitní matrace a nevhodné polštáře či přikrývky. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak se takové věci do ložnice vybírají, abyste neprohloupili.

Během spánku by mělo tělo relaxovat a regenerovat se. Jestliže tedy chcete nabrat sílu na nadcházející den, rozhodně nepodceňujte výběr polštáře a přikrývky. Přestože se to nezdá, jedná se o velice důležitou součást lůžka, která se výrazně podepisuje na kvalitě spánku. Polštář by vám měl poskytnout dostatečnou oporu hlavy a krční páteře při spánku. Bez přikrývky se také neobejdete, neboť ta zajišťuje zase optimální tepelnou pohodu. Přece jen, když vás v noci přejde zima, je z toho najednou chřipka, nachlazené klouby a podobně.

Vybrat polštář a peřinu je tvrdý oříšek

Polštář ovlivňuje, jak dobře se vyspíte, a proto si nechejte poradit. V každém obchodě specializujícím se na prodej lůžkovin vám odborníci poradí tak, abyste si domů odnesli polštář vyhovující vašim požadavkům a preferencím. Sehnat se dají polštáře z dutého vlákna, pravého peří a podobně. Setkáte se také ještě s pojmy, jako jsou zdravotní, anatomický a ortopedický polštář.

Zdravotní polštář by měl mít osvědčení, že byl klinicky hodnocen dle zákona o zdravotních potřebách. Kdežto ortopedické polštáře nemusí splňovat žádné předepsané normy.

Vrhneme se ještě na výběr přikrývky. Opět narazíte na spoustu označení – antibakteriální přikrývkypřikrývky s přírodní úpravou či zdravotní přikrývky. V první řadě byste si měli uvědomit, jaká teplota ve vaší ložnici během jednotlivých ročních období panuje. Jestliže je proměnlivá, určitě se zajímejte o přikrývky, jež se dokážou přizpůsobit změnám teploty.

Tloušťku přikrývky zvolte podle toho, jaký jste typ. Jestliže je vám stále zima, vyplatí se silná přikrývka. Pro horkokrevné jedince jsou připravené tenčí verze. Ještě se přikrývky rozdělují na letní a zimní. Třeba u letní varianty je zvýšená schopnost nasáknout vlhkost, protože se v noci asi budete potit, když venku bude příliš velké horko.

Materiál je alfou a omegou

Vlastnosti přikrývky ovlivní materiál, z něhož je tvořena. Velice populární jsou péřové přikrývky, přičemž nejlepší je husí peří. Právě typ peří ovlivňuje výhřevnost přikrývky. Péřové přikrývky se pyšní perfektními izolačními vlastnostmi. V zimě hřejí, v létě zase pohltí vlhkost. Obrovský boom zažívají také vlněné přikrývky vyrobené z ovčí vlny, která dokáže lidský pot absorbovat a odpařit.

Vyberte si tedy polštář a přikrývku podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. Čím lepší kvalita, tím spokojenější spánek.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *