Jak na rychlý úklid


Ještě stále odkládáte ten velký a významný jarní úklid. Většina domácností se do něj pouští před Velikonocemi, aby mohly bez obav uvítat koledníky či rodinné návštěvy. Pokud vy jste si s tou činností dosud nedělali starosti a jarní úklid je stále před vámi, napovíme vám, jak a do čeho se pustit, aby pro vás byl co nejsnadnější a nejrychlejší.

Zbavte se prachu

Není snad místnost, kde by se prach neusazoval. Začněte od těch míst nahoře a postupujte směrem dolů – horní police, zábradlí, trámy, televize apod.

Čalounění

Má vaše domácnost koberce? Velký jarní úklid před Velikonocemi je skvělou příležitostí nechat koberce vyčistit. Jestli máte doma vysavač, který má tuto funkci, můžete je vyčistit sami, pokud se na to necítíte, zavolejte firmu. Nezapomínejte ani na sedací soupravu a čalounění na jídelních židlích.

Kuchyně

Kuchyni si nechte naposled – jistě budete ještě připravovat pohoštění pro hosty, péct perníčky a kuchtit spoustu jiných lahodných dobrot. Abyste si však nadělali co nejmenší nepořádek, využívejte chytré spotřebiče – například místo smažení na pánvi smažte pokrmy ve fritovacím hrnci. Skvělým pomocníkem do vaší kuchyně bude fritovací hrnec značky Orava, který má objem 2,5 l, tepelně izolovaný povrch a nádoba na olej je vyrobena z nepřilnavého materiálu. Hospodyňky jistě též potěší velký průzor, který umožní kontrolu průběhu fritování, nastavitelný termostat a světelné indikátory zapnutí a ohřevu.

Zrcadla, skla a okna

Vrhněte se také na mytí oken – po zimě si to jistě zaslouží a uvidíte, jak k vám sluníčko hezky prosvitne. Sundejte záclony, a zatímco budete okna mýt, vyperte je, abyste je mohli znovu pověsit. Vyleštěte všechna zrcadla v domě spolu se skleněnými kusy nábytku. Užitečným pomocníkem pro mytí oken je akumulátorový čistič oken.

Koupelna

Pamatujete si na velký úklid koupelny před Vánoci? Tak totéž udělejte teď před Velikonocemi – parní čističe vám pomůžou s obklady koupelny a zbytek hravě zvládnete s čisticími prostředky. Pokud můžete, vyměňte i staré předložky v koupelně za nové. Úklid koupelny vám usnadní nanotechnologická impregnace, která zamezí opětovnému usazování nečistot.

Předsíň

Nechte si záležet i na vaší předsíni. Své zimní věci z věšáku schovejte, nechejte tam jenom pár kousků jarních. To samé obuv – tu zimní vyčistěte a uschovejte zpátky do krabic do skříně. Porovnejte botník a udělejte i v předsíni jarní výzdobu.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *