Dítě by na zahradě mělo být pod přístřeškem

Máte-li dům se zahradou, rozhodně tam děti už odmalička berte. Je dobré, aby každý den strávily nějaký čas na čerstvém vzduchu, a v létě to platí obzvlášť. Jenže sluneční záření pro ně není až tak zdravé, hrozí úpal, bolení hlavy, spálení pokožky.

Míříte-li k vodě, nebo plánujete-li strávit delší čas venku, použijte opalovací krém. Na dětskou pokožku klidně nějaký silnější, ochranný faktor 5 opravdu nestačí. Jestliže si ale jdete hrát ven na zahradu, lepší je zajistit, aby byl aspoň určitý prostor ve stínu. Můžete si rozložit deku pod stromem, případně s potomkem zakotvit pod altánkem. A když nic takového na zahradě nemáte? Pomohou levné zahradní párty stany.

Zahradní párty stany – zastřešení pro každou příležitost

Mate vás, že mají v názvu párty? Nenechte se zmýlit. Jedná se o klasické nůžkové stany. Některé vypadají spíš jako zahradní altánky, mají tvar hexagonu a ozdobné boční stěny s okny. Na vaší zahradě mohou mít tedy i dekorativní účel. Prioritou je ovšem stínění. Nejlepší je pořídit si i boční stěny, protože ne vždy svítí přímo kolmo dolů, a moskytiéru, aby dovnitř nemohl hmyz.

Zahradní párty stany se dají využít také při grilování s přáteli či rodinou, na pláži u moře, u řeky, na festivalech. Jsou totiž přenosné. Na zahradě je nemusíte mít stále, rozděláte je prostě kdykoliv, kdy se vám bude chtít. Pokud si pořídíte nůžkovou variantu, zvládnete rozložení i samostatně za několik minut.

Vyberte si zahradní altánky podle svých požadavků

Jestliže toužíte opravdu jen po troše stínu a zastřešení, vystačíte si s malou variantou 3 × 3 metry. Pro pořádání zahradních párty jsou vhodnější větší stany, aby se pod ně vešel i stůl a židle. A nezapomeňte, že se dají postavit opravdu kdekoliv – třeba i nad dětským pískovištěm, které tak zůstane chráněno před deštěm. Potomky můžete bez obav nechat hrát si venku, úpal nehrozí.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *