Co všechno potřebuje miminko po narození? Především postýlku

Tím to ale nekončí. Aby byla postýlka pohodlná nejen pro miminko, ale také pro rodiče, kteří se do ní pro miminko budou muset naklánět, ukládat drobečka ke spaní a všelijak s ním manipulovat. Co všechno je nutné pořídit společně s postýlkou a je lepší vybírat jednotlivé součásti postýlky zvlášť anebo vše koupit jako celek?

Výbava pro miminko je leckdy alchymie

Čeká vás příchod nového člena do rodiny a množstvím a specifiky jeho potřeb jste zaskočeni ještě předtím, než se drobeček vůbec narodí? Nejste sami. Mnozí čerství rodiče jsou na tom podobně jako vy. Vše se ale jednou zajede do stálých kolejí a i ty nejnáročnější úkony budete zvládat jednou rukou. Jaké vybavení miminku pořídit do postýlky, aby se doma cítilo pohodlně?

Do postýlky nestačí jen povlečení

Klasická postýlka pro miminko s rozměry 120 x 60 cm pojme bez potíží peřinku o rozměrech 90 x 120 cm. Nezapomeňte také na přikoupení polštářku. Jeho velikost se nejčastěji pohybuje okolo 60 x 40 cm. To ale není vše. Aby se miminko v postýlce cítilo pohodlně, potřebuje také kvalitní matraci, ideálně z PUR pěny, měkký mantinel sloužící jako prevence před zraněním a také zavinovačku. Tu využijete především u novorozenců, kterým pevné zavinutí připomíná podmínky v děloze a navozuje jim tak pocit bezpečí. Pro zajištění přítmí a útulné atmosféry můžete miminku do postýlky pořídit také baldachýn, praktické zejména pro maminku jsou pak různé kapsáře, které je možné zavěsit na postýlku a používat jako úložný prostor pro nezbytné maličkosti, které jsou potřeba k péči o nejmladšího člena rodiny. K postýlce je dobré dokoupit také světlo, kterým si v noci osvětlíte celý prostor postýlky, ale které zároveň nebude oslňovat miminko ve spánku.

Vybírat zvlášť anebo vše najednou?

To je otázka, kterou si pokládá každý, kdo někdy potřeboval výbavu pro miminko. Některé maminky a tatínkové upřednostňují výběr jednotlivých kousků zvlášť. Mohou si při něm projít jednotlivé detaily a promyslet, co vlastně pro miminko chtějí. Cenově výhodnější a méně náročné na čas je však nákup zvýhodněných sestav, jejichž jednotlivé prvky spolu navíc ladí, protože jsou obvykle v podobném designu. Postýlka pro miminko s vybavením je k dispozici ve verzi pro chlapečky i pro holčičky anebo v univerzálním designu, jestliže nechcete dopředu prozrazovat široké rodině, co vlastně čekáte.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *