Chci optimální osvětlení koupelny

Koupelna je velmi specifická místnost, každý zde má jiné požadavky na osvětlení, které se i během dne budou měnit. Ráno potřebujete jasné světlo pro rychlejší probuzení, přirozené denní světlo na úpravu zevnějšku, večer zase uvítáte tlumenější a teplejší osvětlení k relaxaci. Jak dosáhnout optimálního osvětlení koupelny, které vám v každé chvíli poskytne přesně to, co potřebujete?

Nebojte se kombinovat

Zdaleka nejlepším řešením je kombinace několika typů svítidel. Jako základ použijte stropní svítidla, ta dodají prostoru základní osvětlení a umožní bezpečnou orientaci v prostoru. Můžete použít oblíbené stropní LED panely a další zapuštěná svítidla, která jsou výhodná zejména v koupelnách s nižším stropem. Abyste se mohli pohodlně nalíčit či oholit, nechte si k zrcadlu instalovat doplňkové osvětlení s denním bílým světlem, které napodobuje přirozené sluneční světlo. Podle velikosti zrcadla se používají dvě světla po stranách zrcadla, u těch menších postačí jedno nad zrcadlem. Pořídit si můžete i zrcadlo s integrovaným svítidlem. Některé modely jsou také vyhřívané, takže se při sprchování či koupání nemlží.

Pro chvíle relaxace a odpočinku po dlouhém dni vám poslouží akcentní osvětlení. Může se jednat o bodovky, LED pásky a další doplňková svítidla. Koupelnové osvětlení pro chvíle odpočinku by mělo umět měnit barvu světla podle vaší aktuální nálady. Můžete použít LED pásky do rohu místnosti, kolem vany, bodovky nad vanou s dálkovým ovladačem, kterým snadno upravíte barvu i intenzitu světla. Svítidla do koupelny vždy vybírejte s vyšším bezpečnostním krytím, protože jak všichni víme, elektřina a voda skutečně nejdou dohromady. Nevíte-li si rady s výběrem vhodného osvětlení, navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde si můžete prohlédnout více než 2000 modelů osvětlení a nechat si poradit od zkušených odborníků.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *