4 užitečné tipy, které vás připraví na jarní úklid

Připadá vám to jako včera, co jste se s vervou a (ne)chutí chystala na obrovský jarní úklid? Protože času neporučíme, tahle činnost nám už zase pomalu klepe na dveře a skříně plné věcí se nám snaží něco naznačit… Neděste se! Vždyť jarní úklid může být i docela příjemnou záležitostí, kterou s trochou chuti zvládnete raz dva.

 

Zvolte ten správný čas

 

Nehrňte se do úklidu jenom proto, že ho tento víkend dělá i vaše sousedka. Vymezte si na něj den, ve kterém budete mít dostatek času i chutě do práce. Pokud tomu bude naopak, věřte, že s výsledkem stejně nebudete spokojeni. Čekáte-li miminko, přistupujte k úklidu hlavně s klidem, rozložte si ho do několika dnů a náročnější činnosti nechte na partnerovi.

 

Vyzbrojte se pečlivostí

 

Běžte na věc hezky pečlivě a nesnažte se ji mít za každou cenu co nejdříve hotovou. Tím, že proběhnete ložnicí, posbíráte roztroušené věci a hodíte je za dveře skříně, odložíte práci akorát na později. Slibte si, že všechno uklidíte a roztřídíte tam, kam to opravdu patří, a budete v tom pečliví. Příležitostné oblečení můžete složit na dno skříně, oblíbené stříbrné šperky umístit do horní přihrádky své šperkovnice a rozečteným knihám vymezit speciální prostor na poličce. Uvidíte, že poctivá organizace věcí vám nejednou ušetří budoucí práci.

 

Manikúru nechte na později

 

Pokud tu mluvíme o tom pravém jarním úklidu, věřte, že vaše ruce (a nejen ty) budou po jeho zdárném zdolání volat o relax. Raději proto v předchozích dnech vynechte všelijaké zkrášlující procesy, jako je například nová manikúra, které by akorát přišly vniveč. Určitě by vás nepotěšilo, kdybyste si své nové nehty hned zničila. Před úklidem také odložte všechny šperky. Ano dámy, i zásnubní prsteny! Stejně tak zapomeňte na nové nebo své oblíbené oblečení – nebojte, při úklidu vás za oprané tepláky a starou košili nikdo soudit nebude.

 

Zapomeňte na sentimentálnost

 

Věci, které už dávno nebyly použité nebo někde vystavené, ale je nám zkrátka líto je vyhodit… Kdo z nás to nezná? Zkuste sebrat odvahu, zatnout zuby a slíbit si, že většiny nepotřebných věcí se zbavíte. Věřte, že vám akorát zbytečně zabírají místo a při dalším úklidu byste na ně stejně narazila znovu – a přesně tam, kde jste je viděla i naposledy. Nenošené oblečení můžete darovat třeba na charitu. Věci, které by už nebyly k užitku vůbec nikomu, protože jsou staré či zničené, odneste do patřičných kontejnerů. Uvidíte, jakou radost svým úložným prostorům uděláte!

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *