V čem jsou dřevěné hračky lepší než ostatní?

Hračky jsou nedomyslitelnou součástí každého dětství. Mají dítě zabavit, rozvíjet jeho schopnosti a dovednosti, naučit něčemu novému, zkrátka mají na dítě velmi pozitivní vliv. Dnes máme však na výběr z mnoha druhů různých dětských hraček, které jsou vyrobeny z různých materiálů, různě vypadají a každá slouží k něčemu jinému. Jak tedy můžeme vybrat hračku, kterou si naše dítě zamiluje, bude pro něho přínosem a zároveň bude bezpečná?

Právě tyto body splňují dřevěné hračky ve všech ohledech. Dřevěné hračky jsou nestárnoucí klasikou, která je pro děti tou nejlepší možnou volbou. Proč tomu tak je? Přijde vám tento druh hraček v dnešní době už nemoderní? Snad vás následující důvody přesvědčí, že dřevěné hračky mají stále co nabídnout.

Jsou ekologické

Většina hraček, které můžete v běžných hračkářstvích najít, je vyrobena z plastu a dalších syntetických materiálů, které nejsou v přírodě rozložitelné a jejich výroba způsobuje znečištění. Dřevo je však přírodní materiál.

Jsou odolnější

Dřevěné hračky bývají většinou vyřezány najednou z většího kusu dřeva. Díky tomu jsou ve srovnání s jinými hračkami mnohem více odolnější při nárazech, a jelikož při nárazu nedochází k odlomení jednotlivých částí a dalšímu poškození, mohou se pyšnit také mnohem větší životností.

Pro kluka i pro holku

Hledáte ideální hračku pro kluka i holku? Dřevěné hračky se hodí pro každého. Mají totiž mnoho podob a většina z nich je ideální pro obě pohlaví. Nemusíte si tedy při nákupu dělat starosti, že hračku už nikdy nikdo nevyužije.

Jsou bezpečné

Jak již bylo zmíněno, tyto hračky bývají vyrobeny jako jeden kus. Na rozdíl o jiných hraček, které se skládají z mnoha menších kousků, nemůže dojít k odpadnutí kousku, které by dítě mohlo spolknout. Jsou tedy bezpečné a vhodné i pro opravdu malé děti.

Autor příspěvku: Hedy