Lahodná káva pro vaši potěchu i osvěžení

Většina z nás má kávu doslova za každodenní nezaměnitelný a neopomenutelný nápoj. Pijeme ji ráno, v poledne i k večeru, mnozí ale prokládají kávou ještě tyto všechny tři „porce“. Někdo má rád kávu černou, jiný si ji dopřává s mlékem, další doplní i o cukr, smetanu, med nebo třeba skořici. Také variant káv máme mnoho, rozdíly jsou ve velikosti, v typu přípravy, v ingrediencích finální kávy.

Dárek, který potěší drtivou většinu lidí

Díky tomu, že kávu pijeme v hojném počtu je zde velký předpoklad, že pokud někomu věnujete výběrovou kávu, uděláte mu velkou radost. Jen je dobré vědět, jestli má doma možnost kávu si namlet, jestli má kávovar na zrnkovou či mletou kávu, jak silnou kávu preferuje… Jestliže nebudete vědět žádné podrobnosti, je ideální věnovat kávu mletou. Co se týče druhu kávy, velmi oblíbenou je např. Arabica.

Věnujte oceněnou kávu

K těm nejlepším patří káva z rukou společnosti Ebenica.cz. Jde o kávu vyrobenou na Slovensku, oceněnou ve světě. Jejich kávy byly oceněny v Coffee Review a Great Taste.

K těm oceněným patří káva Intensivo, jedna z TOP10 espresso káv Evropy. Má zemitější, ale sladkou čokoládově oříškovou chuť. Další oceněnou kávou je Duetto, jež je příjemně sladká s chutí ovocného sirupu, hořké čokolády a dokonale hustou crémou. K oceněným patří i Guatemala Acatenango organická káva s vůní po bonboniéře, chutí po karamelu, čokoládě a mandarinkách. Ocenění získala i káva El Salvador La Joya, což je singlová 100 % Arabica s plnými tóny kakaa, vanilky a sladkého citrusového dřeva.

Kávu mohou pít i těhotné

Ti, kdo mají vysoký krevní tlak si musí množství vypité kávy hlídat. Naopak prospívá těm, kdož mají tlak nízký a bez kávy by třeba ráno ani neopustili domov, protože se jim neskutečně točí hlava. Spory se občas vedou ohledně toho, za je káva v těhotenství vhodná, nebo ne. V každém případě si kávu alespoň tu a tam dopřát můžete. Na trhu jsou i kávy s nižším obsahem kofeinu nebo typy bez kofeinu. U kvalitních káv vůbec nepoznáte, že jde o variantu bez kofeinu.

Kupte si kvalitní kávu na stránkách ebenica.cz a potěšte své chuťové buňky. Při nákupu nad 750 Kč získáte dopravu zdarma. Káva je skvělý dárek pod stromeček, nebo jen tak pro radost, když se chystáte k někomu na návštěvu. Věnujete-li kávu z tohoto e-shopu, budete na ni právem pyšní.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *