Maličkostí k radosti

Každý den není tím růžovým a ideálním. Naštve vás kolegyně v práci, ráno se nepohodnete s partnerem či dítko přinese ze školy zase špatnou známku a do toho přijde večer před kinem zjištění, že se nevejdete do vašich oblíbených džínů.

Řešením nemusí být jen pořádná porce čokolády, a pokud ano, raději sáhněte po té kvalitní hořké, která má v sobě dobrou porci antioxidantů!

Každý potřebuje občas vydechnout, aby právě, přijdou-li horší dny, vše zvládal co nejlépe s rozhledem a nadsázkou.

Každé ráno jen pro sebe

Pakliže patříte také mezi ranní plánovače veškerých povinností a úkolů, jako příprava svačiny, či probuzení manžela, procházka se psem a tak dále, sáhněte si do svědomí a zamyslete se, zda opravdu nenajdete pro sebe alespoň pět minut času. Proč je to tak důležité? Rána nám právě nastaví mysl a motor pro celý den. Ze všeho nejdříve, jakmile se probudíte a vylezete z postele, myslete jen a jen na sebe a na to příjemné, co vás během dne čeká. Němým společníkem vám může být kávovar s vaší oblíbenou zrnkovou kávou, která provoní váš byt či krátké protažení s jógou a Pozdravem slunci.

Řekněte taky ano

Ano, i vy si zasloužíte občas povolit! Když procházíte kolem vonících palačinek, zmrzliny se šlehačkou či sladkých donutů, po kterých vaše srdce touží. Jenže v zápětí si vzpomenete na zmenšovací se tendence vašich džínů? Veliká chyba, už tady se dostávají z psychologického hlediska vaše pocity a vaše tělo do bojového módu, kdy vy víte, že stejně neodoláte a po snězení oné dobroty přijdou velké výčitky. Příště až zase budete procházet kolem oblíbeného stánku, zkuste se usmát a dát si prostě něco malého s potěšením a laskavostí k sobě. Uvidíte, jaký rozdílný pocit to ve vás vyvolá.

Jen tak pro potěšení

Také přemýšlíte, když vás upoutá ve výloze nějaká drobnost, jako je třeba sypaný čaj v roztomilé plechovce, přívěsek ve tvaru srdíčka či ponožky s kočičí tlapičkou, zda byste si ji měli či neměli koupit? Odpověď zní rozhodně ano. Není třeba si něco zasloužit. Právě naopak udělejte si radost jen tak!

A jak to máte s radostí a péči svoji dobrou náladu a dobrý pocit vy?

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *