Jak se nalíčit pod brýlemi?

Brýle nosí stále více žen. Mnoho žen to považuje za velmi atraktivní doplněk, ale jsou i ženy, které si myslí, že brýle jsou jen vada na kráse. V případě, že se budete umět pěkně nalíčit, můžete vypadat sexy i brýlemi. Víte, jak na to?

Příležitost či tvar brýlí

Každá žena se líčí trochu jinak, mnohdy záleží na tom, kde se právě chystá. Je jednoznačné, že pokud jde do města, bude mít úplně jiné líčení, než například na ples.  Ženy, které nosí brýle, nemyslí jen na příležitost, ale jejich líčení podléhá i tvaru brýlí. Každé brýle vypadají na obličeji jinak, a proto také vyžadují odlišný přístup. Nejprve je důležité vybrat ty správné brýle, a pokud si nejste jistá, poraďte se například s maminkou či nějakou kamarádkou. Důležitý není pouze tvar, ale také barva. Většinou se vybírají neutrální odstíny, aby se brýle daly jednoduše zkombinovat.

Hrubé obroučky

Poslední dobou jsou velice moderním prvkem brýle s hrubými obroučkami, většinou v černých barvách. Pravdou je, že tyto brýle jsou poměrně dominantní a i z jemné dívky mohou udělat rebelku. Jedná se o trendy kousek, ale s nimi je líčení s těmito brýlemi nejobtížnější. Vzhledem k tomu, že jsou brýle výrazné, mohou opticky zmenšit vaše oči. Správným líčením, byste měla oči opticky zvětšit. Ideálním líčidlem je řasenka, avšak tu ženy pod brýlemi nosí velice nerady, protože mají pocit, že dřou řasami brýle. Stačí si jen zvyknout a uvidíte, že řasenka bude i vaše dobrá kamarádka, protože opravdu dokáže udělat krásné oči. V případě, že jste zvyklá na oční tužku, klidně si jí můžete dopřát, avšak hodí se spíše jemnější barvy, jako je hnědá a nejlépe jen v koutcích. Co se týče rtů, opět záleží, kde se chystáte, ale na běžné nošení do města či do práce se hodí spíše jemnější barvy.

Obroučky omezeny

Byla doba, kdy byly velice moderní brýle, které měly obroučky pouze nahoře anebo naopak obroučky jen dole. Tyto brýle jsou velice zajímavé a mnoho žen si je dodnes kupuje, což určitě není špatné. Velkou výhodou je, že tyto brýle nabízejí velké možnosti v líčení. Vzhledem k tomu, že jsou opticky otevřené, nemusíte se bát i tmavších očních stínů. A pokud se chystáte na ples, můžete se pod brýlemi nalíčit i pomocí kouřového líčení či s moderními třpytivými prvky.

Klasické brýle

Přestože se často nesetkáváme s klasickými brýlemi, stále existují a jsou ženy, které si je kupují. Tyto brýle vám opět dávají volnost v líčení, neboť klidně můžete využít i barevné oční stíny a podobně. Ovšem opět to nesmíte přehánět. Je důležité oči líčit tak, aby například oční stíny nešly vidět i mimo skla brýlí, protože pak to může působit kýčovitě. Ideální je opět zůstat při jemném líčení v podobě řasenky a očních stínů a v případě, že opravdu máte rády oční tužky, tak opět platí pravidlo, že lepší je jemnější zacházení.

Brýle jsou sice malým doplňkem, ale mohou výrazně změnit váš vzhled, a proto až se budete líčit, měli byste se přizpůsobit i vašim brýlím.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *