Chcete krásně vonět? Upravte si jídelníček

Potí se plně každý člověk. Ovšem pocení není u všech stejné, protože každý zapáchá trochu jinak. Někteří mají problém a opravdu jejich vůně není vůbec příjemná. Může to mít několik příčin a jednou z nich je dokonce i váš jídelníček.

Potíte to, co jíte

Ačkoliv se to mnohým bude zdát velice zvláštní až neuvěřitelné, ale opravdu může pach potu ovlivnit váš jídelníček. Velmi záleží na tom, co jíte, protože každá potravina obsahuje jisté látky, které se mohou při vylučování různě promítat. Na každého člověka to působí trochu jinak, protože každé tělo dokáže jinak trávit a vstřebávat, ovšem je pár základních surovin, které mohou zapříčinit nelibou vůni vašeho potu, takže pokud chcete vonět, raději zvolte vyváženější jídelníček.

Alkohol je mocný zdroj

Alkoholu holduje spoustu lidí a málokdo si dokáže představit párty bez piva či nějaké štamprle. Ovšem pokud chcete krásně vonět, tak byste právě konzumaci alkoholu měli omezit. Z alkoholiků sice cítíme líh už na dálku, avšak tento pach většinou pochází z úst, protože tito lidé si stále doplňují svou hladinku. Ale i člověk, který není alkoholik a jde třeba na nějakou párty a á si pořádně do nosu, tak když se na druhý den zapotí, tak to bude opravdu nepříjemný zápach.

Ranní kávička a spousta parfému

Pokud máte rádi ranní kávu, tak byste si také měli pořídit kvalitní deodorant. Protože káva je další surovina, která může ovlivnit pach potu. Kromě kofeinu skrývá jiné látky, které se rozpouští a vylučují potem a ty nemají zrovna vůni fialek. V případě, že byste chtěli celý den krásně vonět, tak si ráno namísto kávy, zalijte hrnek s čajem.

Aromatické koření není sázkou na jistotu

Dalším páchnoucím nepřítelem je jakékoliv aromatické koření, ať už jde o klasický kmín anebo méně používaný fenykl, či dokonce kari. Veškeré aromatické koření mají tu nevýhodu, že jejich vůně nezůstane pouze v hrnci a na talíři, ale ukládá se i do našich pórů. A když se začneme potit, tak jdou ven. Pravdou je, že když si dáte kořeněné jídlo s tímto aromatickým kořením, jednou za čas, tak rozhodně nebudete nepříjemně zapáchat.

Dej si zeleninu a budeš vonět

Naopak existují i potraviny, které mohou ovlivnit pach potu avšak v tom pozitivním směru. Takže po tomto jídle se nemusíte bát nepříjemného zápachu, ale naopak tyto potraviny nám pomohou se zápachem bojovat. Jedná se především o zelené suroviny, které mají chlorofyl, což je právě ta látka, která odbourává zápach. Pokud chcete vonět, tak byste do svých pokrmů měli přidávat špenát, salát a podobné potraviny.

Nejlepší je správně vyvážit jídelníček, protože když jej dobře vytvoříte, tak vaše tělesná vůně bude příjemná. Ovšem když něco přeženete, můžete svému okolí mírně zapáchat.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *