Zdraví prospěšná citronová šťáva

Věděli jste, že v létě konzumujeme velké množství vitamínů, aniž bychom si to uvědomovali? Mezi nejoblíbenější letní nápoje, které nám poskytují osvěžení v letních dnech, patří studená voda se šťávou z čerstvých citronů a mátou nebo meduňkou. Kromě toho, že se jedná o osvěžující nápoj bez zbytečných cukrů, které obsahují sirupy, tak lépe zahání žízeň, než sladké pití.

Citronové osvěžení

Citronovou vodu není třeba ničím dalším dochucovat. Pokud místo vody z kohoutku použijete perlivou vodu a přidáte trochu ledu, budete mít nápoj, který můžete pít celodenně v neomezeném množství. Jestliže si nedokážete sirupy a jiná ochucovadla odepřít, tak se pokuste zařadit pití sklenice vody s citronem do vašeho ranního rituálu. Kromě doplnění potřebné dávky vitamínů prospějete také vaší zažívací soustavě. Sklenice citronové šťávy po ránu skvěle nastartuje zažívání. Sehnat citrony celoročně už v dnešní době není problém, ale přesto jsou situace, kdy se zcela nehodí mít u sebe čerstvé citrony – jako je například cestování. Skvělou alternativou pro tyto situace je 100% citronová šťáva v plastových obalech. Jedná se o šťávu, která je vyrobena ze 3,6 kg čerstvých citronů a zcela tak dokáže nahradit čerstvý citron.

Rajčata v konzervách pro okamžitou spotřebu i na vaření

Ovoce a zelenina v konzervovaných variantách jsou velmi dobře dostupné, a to hned v několika variantách objemů. I když prochází několika úpravami, přesto si stále zachovávají řadu živin, které obsahují také v čerstvé variantě. Mezi nejoblíbenější varianty patří polpa di pomodoro. Jedná se o krájená rajčata s rajčatovou šťávou, která jsou určena k přímé spotřebě nebo jako dochucovadla. Skvěle tak dokáží nahradit čerstvá rajčata. Navíc je seženete hned v několika gramážích, a to včetně těch velmi vysokých, vhodných pro gastrozařízeních.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *