Zbavte se pocitu těžkých nohou po nošení podpatků

Vysoké podpatky jsou šíleně krásné, avšak chodit v nich dlouhodobě je neskutečně nepříjemné. Slavnostní akce se v nich přežít dá, k šatům by snad ani nic jiného nešlo, chcete-li působit důstojně. Jenže co mají dělat dámy, kterým nezbývá nic jiného než chodit v podpatcích každý den do práce?

Chcete-li přežít celodenní nošení podpatků bez újmy na zdraví a každodenních bolestí, vezměte si k srdci pár následujících rad.

Vyberte si kvalitní boty

To je základ. Vyhněte se objednávání přes internet, každé botky si vyzkoušejte a dobře se v nich v obchodě projděte. Pokud jakkoliv tlačí, nekupujte je. Nespoléhejte, že se časem roztáhnou. Měly by vám sedět od začátku.

Vyzbrojte se náplastmi a gelovými vložkami

Nic naplat, někdy se prostě objeví puchýř či odřenina. Pokud s ním musíte do boty, pečlivě jej zalepte. Skvělé jsou také gelové vložky a „patěnky“ – vložky na patu. Ty se vám však vejdou do boty jen tehdy, je-li dostatečně velká.

Večer nohy regenerujte

Naložte se do teplé vany a nechte nohy odpočinout. Nebo si je aspoň dejte hezky nahoru, to jim uleví – nejen chodidlům, ale rovněž lýtkům. Jistě máte zkušenosti, že právě ta při chůzi na podpatcích dost trpí. Nenamasíroval by vám je partner?

Vyživte je zevnitř

Proti unaveným a těžkým nohám pomáhají rovněž některé přírodní látky. Výborné účinky má kaštan (jírovec maďal), který podporuje pružnost a pohyblivost kloubů, napomáhá čisticím procesům v kůži a výživě. Pro normální funkci kostí, krevních cév a tvorbu kolagenu se hodí také vitamin C. A právě tyto dvě složky najdete v doplňku stravy KAŠTAN JÍROVEC plus 60 kapslí, který potlačuje pocit těžkých nohou. Jestli chodíte na podpatcích často, nebylo by špatné něco takového zvážit. Nohy máte jenom jedny a zajisté chcete, aby i za pár let byly štíhlé a nezdobily je nevzhledné křečové žíly. Proto se o ně starejte.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *