Vzpomínky si musíme uchovávat

Narození dítěte je největší události v životě rodičů. Všichni jsou z malých miminek nadšení, a tak často chodí s fotoaparátem či kamerou, aby zaznamenali co nejvíce zážitků. A jedním možným a perfektním způsobem, jak zachovat vzpomínku na své miminko na vždy je otisk končetin.

Miminkem na vždy

Každá maminka si přeje, aby jí její miminko zůstalo co nejdéle, protože je velice roztomilé a hodné. Avšak mnohdy vám po miminku zbude pouze malé oblečení. Ovšem kreativní maminky si dokážou poradit a nechají si ručičku či nožičku svého miminka otisknout, což je opravdu krásnou vzpomínkou a navždy vám zůstane aspoň kousek vašeho miminka. Je to perfektní vzpomínka nejen pro vás, ale také pro vaše děti, které v průběhu růstu určitě rády porovnávat, jak se jejich noha či ruka zvětšila. Samozřejmě, že možnosti, jak otisknout končetinu je mnoho.

Akademický malíř od malička

Jednou z možností, jak otisknout nožičku či ručičku dítěte, je plátno. Princip je velice jednoduchý, avšak realizace může být trochu náročná, zejména pokud půjde o živé miminko. Protože musíte nanést barvu na danou končetinu a obtisknout ji na plátno. Ale když je dítě divoké, tak máte často od barvy všechno okolo sebe, jen krásný otisk končetin chybí. Ovšem má to i svou výhodu, kterými jsou otisky celé rodiny, a tak můžete mít krásnou a originální koláž.

Plastelína anebo umělecké dílo?

Dalším vhodným způsobem je otisk do hmoty. Jedná se o speciální hmotu, která hodně připomíná plastelínu, avšak po nějaké době ztuhne a už je nelze pokazit, takže vám zůstane na celý život. A velká výhoda je, že pokud se hned první otisk nepovede, tak hmotu znovu propracujete a můžete, tisknou znovu a znovu, dokud nebude otisk podle vašich představ.

Otisk bez dotyku, i to je možné!

Ačkoliv se to zdá téměř nemožné, tak lze vytvořit krásný otisk ručky či nožky vašeho miminka, aniž byste jej nějak zašpinili a podobně. Jedná se o tak zvaný bezdotykový otisk. Jedná se o to, že nedochází k přímému kontaktu, avšak otisknete končetinu přes fólii. Má to stejnou výhodu, jako když tisknete do hmoty, protože nepovedený otisk můžete několikrát opakovat, do té doby, než bude dokonalý. Je to ideální způsob pro nejmenší miminka, která proces otisku ještě nechápou, a proto otisky maminky dělají, když miminko spí, což je přes fólii nejlepší, protože dítě nevzbudíte.

Vzpomínka, která každého potěší

Je dobré k otisku také přidat nápis, na kterém bude jméno a datum narození vašeho miláčka, zejména pokud plánujete více dětí, abyste věděli, který otisk patří danému dítěti. Dobré je dát otisk do rámečku, vkusné je když máte rámeček pro více fotografií a do jednoho dáte například otisk ručičky, druhé místo bude patřit fotografii a na třetím bude panovat otisk nožičky. Rozhodně se nemusíte bát udělat pár otisků navíc, protože je to krásný dárek pro babičky, které to určitě ocení.

Narození dítěte je to nejlepší, co vás v životě může potkat, a tak není divu, že každá maminka chce kousek z miminka zachovat na vždy.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *