Vzpomínky, které neztratíme

Člověk toho za život prožije opravdu hodně a v mnoha případech mnohé také zapomene, což je škoda. A právě na určité momenty jsou zde fotografie, protože když si uchováte snímek z dané situace, tak na ní nezapomenete a v případě, že byste zapomněli, tak fotografie vám paměť osvěží, avšak musí se jednak o kvalitní obrázek.

Šmouhy se trestají

Pokud máte fotografii, která je rozmazaná, tak jí hned můžete vymazat či vyhodit do koše, protože taková fotografie vám žádnou vzpomínku nevyvolá, a proto je opravdu nutné, aby byly snímky ostré. Proto si musíte dávat pozor, aby se vám ruce při focení netřepaly a stejně tak, aby se ani nehýbal předmět fotografie. Avšak moderní fotoaparáty a mobilní telefony dokážou vytvořit čistou, ostrou fotografii, i když se hýbete, stačí jen koupit dostatečně kvalitní techniku.

Jsem na fotografii?

Ještě, než začnete fotit, musíte mít jasno v tom, co by na fotografii mělo být. V případě, že chcete mít vzpomínku na danou budovu, jako hrad, zámek a podobně, tak byste měli zamířit tak, aby budova byla přímo ve středu fotografie. V případě, že chcete s touto budovou vyfotit i osobu, tak by budova měla zůstat na středě a ideální postavení osoby je přibližně v jedné třetině celého snímku. Odborníci tomu říkají zlatý řez, ovšem ve skutečnosti je to daleko složitější a vyžaduje to mnoho trpělivosti a zkušeností.

Zvětšuji až na konec

Mnoho výrobců mezi výhody svých výrobků také uvádějí velké zvětšení, avšak fotoaparát neslouží jako dalekohled a velké zvětšení fotky akorát znehodnocuje, takže pokud je to možné, tak je využívejte v co nejmenší míře. To znamená, že pokud to lze, tak je lepší k danému předmětu jít trochu blíže, než abyste využili oblíbeného tlačítka.

Pozor světlo aneb Sluníčko může být i nepřítelem

Zkušení fotografové využívají kouzla sluníčka a protisvětla, aby vytvořili originální fotografie. Avšak lidí, kteří chtějí jen zachytit momenty či vzpomínky si většinou s protisvětlem neví rady a mnohdy v zoufalství fotografii nepořídí. Pravdou je, že ne vždy je to jednoduché, avšak existuje takové všeobecné pravidlo, jak se vyhnout tomu, aby na fotografii nebyl pouze černý flek. Jedná se o to, aby sluníčko bylo za zády toho, co fotografuje, sice hrozí to, že se osoby na snímku budou mračit, protože jim sluníčko bude svítit do obličeje, avšak je někdy lepší úšklebek, než temno.

Fotíme sami sebe

Poslední dobou jsou velice oblíbené autoportréty, avšak ani vytvoření vlastní fotografie není nic jednoduchého. Je důležité, abyste mysleli na to, že přední fotoaparát na mobilním telefonu má menší kvalitu, proto si také mnozí pořizují různé tyče nejen na mobily, ale i na fotoaparáty. A je také důležité, abyste nefotili ze spodu, protože si zbytečně přidáte nějaké to kilo navíc. A také myslete, že jde vidět i kousek za vámi.

Fotografování je krásné zchycení vzpomínek, avšak není to nic jednoduchého, člověk se musí mnohé naučit, než jeho snímky budou stát za to.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *