Vyzkoušejte účinky ricinového oleje

Mít krásné vlasy, jemnou pokožku, vyhlazené vrásky, dlouhé řasy a pevné nehty už nemusí být pouze snem. Díky pravidelnému používání ricinového oleje této proměny snadno dosáhnete. Zdravý stav pokožky a vlasů patří mezi jeho největší oblasti působení.

Seznamte se

Skočec obecný, z něhož je ricinový olej získáván, je subtropická rostlina dorůstající až 10 m. Olej z ní se používal ke kosmetickým účelům už ve starověkém Egyptě. Plody skočce obecného jsou ovšem silně jedovaté, proto se olej ze semínek lisuje za studena a následně upravuje tak, aby žádné jedovaté látky neobsahoval. Výsledný produkt je bezbarvý či světle žlutý, olej nemá žádnou chuť ani aroma.

Proč používat?

Ricinový olej v prvé řadě prospěje vaší pokožce. Dokáže ji zregenerovat, posílit, hydratovat a zpomalit proces stárnutí. Též pomáhá při kožních potížích, jimiž jsou dermatitida, ekzémy, bradavice a akné. Rovněž zahlazuje stopy po jizvách a umí zatočit s kruhy po očima. Máte-li hrubou kůži na patách, loktech či kolenou, ricinový olej vám jí pomůže pravidelnou péčí zbavit. Určitě vás též potěší fakt, že zmírňuje výskyt celulitidy a vyhlazuje strie.

Vlasy, řasy a obočí

Jak bylo zmíněno v úvodu, ricinový olej dokáže posílit růst vlasů, zpevnit řasy a zahustit obočí. Protože má značný hydratační účinek, zabraňuje třepení vlasových konečků. Pro celkovou regeneraci ho stačí 2× týdně vmasírovat přímo do kořínků vlasů, nebo si aplikovat zábal. Necháte působit přes noc a opláchnete. V případě roztřepených konečků vmasírujete olej jen na konce vlasů a po půl hodině umyjete. Pokud budete malé množství oleje pravidelně nanášet na řasy a obočí, během pár týdnů dosáhnete jejich posílení a zhoustnutí. Ricinový olej je k dostání v malých skleněných kosmetických lahvičkách o objemu 50 nebo 100 ml. Pro snadnější aplikaci jsou opatřeny kapátkem.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *