Vrstvení vám dodá šmrnc

Podzim nám před pár dny zaklepal na dveře, dává o sobě vědět čím dál chladnějšími rány a večery a nutí nás vytahovat ze skříní podzimní bundy, svetry a šály. Toto roční období, oblíbené pro padající listí, neoblíbené kvůli sychravému počasí, doslova vybízí k vrstvení oblečení. Jak efektivně vrstvit jednotlivé kousky oblečení tak, abyste se ráno netřásli zimou a odpoledne vás nepolévalo horko, se dozvíte v následujících řádcích.

Kombinace vrstvení

Jste-li zimomřiví, při odpoledních dvaceti stupních pravděpodobně oceníte spíše tričko s dlouhým rukávem. Zvolte jednobarevné tričko, následující vrstvy bude jednodušší ladit. Přes tričko můžete přehodit propínací svetřík pro případ, že topení v práci či ve škole ještě nebude fungovat tak, jak budete potřebovat. Navrch pak oblékněte koženou bundu, v kurzu jsou letošní podzim barvy, nedržte se proto jen černé kožené bundy, na druhou stranu jí nic nepokazíte. Máte-li bundu černou, omotejte se velkou barevnou šálou, která vám dopomůže vyvarovat se módní šedi v ulicích. K tomuto outfitu se hodí jak tenisky, například obyčejné plátěnky, tak podzimní kotníkové boty.

Jestliže preferujete více dámský styl, vsaďte na dlouhou košili klidně až ke kotníkům. Kombinovat můžete s černými či modrými skinny jeansy, nazout můžete opět jak tenisky, tak elegantní obuv. A jak vrstvit? Na košili oblékněte kratší svetřík v kontrastní barvě, typ bundy je pak na vás. Skvěle zapadne kožená i plátěná bunda. Krk omotejte šálou a vyrazte vstříc dni.

Nezapomínejme na bombery! Letošní podzim nahrává bundám s trochu neobvyklým názvem, bundu na jejím konci zdobí úplet. Bomber můžete kombinovat buď s dlouhou košilí, jako v předchozím tipu na outfit nebo s různými svetry, nechcete-li působit příliš elegantně. K bomberu se skvěle hodí tenisky na platformě, jestli jim ale neholdujete, nic nepokazíte mokasínami nebo klasickými teniskami.

Barvy podzimu

Tak jako jiná roční období i podzim má barvy jemu typické. Barvy, které přísluší podzimu, jsou všechny odstíny hnědé, přes oranžovou až po okrovou žlutou, samozřejmě také všechny odstíny červené a tmavě zelené, mnoho doplňuje modrá. Nebojte se kombinací více barev, budete zářit.

 

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *