Univerzální diety nezabírají? Zkuste jídelníček na hubnutí

Už jste vyzkoušeli desítky diet, ale žádná nezabrala? Bylo to tím, že se jednalo o diety špatné, které nemohou fungovat už z principu. Co je totiž správnou cestou k dokonalé váze, to je jídelníček na hubnutí.

Nejprve se podívejme na hlavní důvody toho, proč mnohé metody hubnutí nefungují. Je to dáno tím, že jsou založené na odmítání jídla, s čímž je spojeno také to, že naše tělo sice využívá uložené zásoby, ale jakmile se opět najíme, tak je znovu vytvoří. Vzniká takzvaný jo-jo efekt. Navíc bychom neměli zapomenout ani na možná zdravotní rizika, která jsou s těmito dietami přímo spojena.

V čem je jídelníček na hubnutí jiný?

Oproti výše uvedeným cestám je dieta založená na jídelníčku zcela jiná. Konkrétně souvisí s tím, že se snaží přeprogramovat metabolismus našeho těla. My tak máme dostatek jídla, díky čemuž tělo nemá potřebu ukládat, jelikož má po celý den to, co potřebuje. Jídelníček na hubnutí předepisuje až pět porcí jídel denně. Ta jsou primárně pestrá, přičemž není zapomínáno jak na jejich výživovou hodnotu, tak není zapomínáno ani na to, aby se jednalo o jídla primárně zdravá. Z hlediska vyváženosti je třeba dodávat tělu bílkoviny, vlákninu, ale i správné tuky, nebo třeba sacharidy pro dostatek energie.

Když doplníte dietní jídelníček sportem, jde to samo

Pokud tělo neukládá, dochází k tomu, že jsou spalovány pouze uložené tukové zásoby. A to i v rámci běžných denních aktivit, díky čemuž jídelníček funguje den za dnem, s jistotou přirozeného úbytku. Pokud je ale dietní jídelníček doplněný také sportovní aktivitou, jde všechno mnohem rychleji. Pokud budeme konkrétnější, neměli bychom zapomínat hlavně na to, že nejlepší cestou ke spalování tuků je aerobní aktivita. Může to být běh, jízda na kole, stejně jako třeba plavání. A pokud se na nic z toho necítíme, nic nezkazíme ani tím, pokud se v prvních dnech vydáme jenom na svižnější procházku.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *