Udělejte si domácí lázně v koupelně

Na to, abyste zrelaxovala tělo i mysl, není potřeba navštěvovat drahá wellness centra ani kupovat domů vířivku. Překrásný večer si užijete i v obyčejné vaně, pokud nakoupíte vybavení za pár stovek korun.

Každý občas potřebuje vypnout mozek a odpočinout si. Nechte manžela hlídat děti, nebo na jeden večer poproste známé a udělejte si hezký večer ve dvou i s vaší drahou polovičkou. Každá maminka, která má denně na starost celou rodinu, si to občas zaslouží.

Potěšte smysly

Nejdůležitější je navodit klidnou atmosféru. Pořiďte si vonné svíčky či přírodní vůně, které vás naladí. Výborné jsou také esenciální oleje s různým účinkem. Používají se zejména k masáži, umí podpořit soustředění, působí jako afrodiziakum, rozptylují úzkost a depresi. Záleží na tom, jaký druh si vyberete.

Jednou nešetřete s vodou a naplňte si vanu téměř po okraj. Přidejte pěnu nebo cokoliv jiného, co při koupeli preferujete. Výborné účinky na zdraví má také pravá mořská sůl do koupele – ta z Mrtvého moře působí na kožní, kloubní a revmatické potíže.

Hýčkejte pokožku

Jak jistě víte, wellness se netočí pouze kolem koupelí. Součástí relaxačních procedur bývají typicky rovněž masáže a zábaly. Všechny ženy totiž touží po vláčné, pružné a pevné pleti. Dosáhnout se jí dá, pokud ji budete pravidelně vyživovat.

Znamenitě opět působí bahno z Mrtvého moře, různé masážní gely, oleje a tělové zábaly. V tomto případě je však lepší sehnat si nějakého pomocníka, který vám masáž provede nebo pomůže nanést zábal.

Doveďte očistu těla k dokonalosti

Tělo ovšem nepotřebuje jednou za čas pročistit jen zvenku, ale také zevnitř. Není nutné se hned trápit přísnou dietou, zkuste si jen dopřát zdravější potraviny. Zajímavým přínosem do vašeho jídelníčku by mohla být superpotravina Quinoa. A když se vydáte do obchodu se zdravou výživou, objevíte hromadu dalších zdravých možností.

Ceny vonných olejíčků, tělových zábalů, soli do koupeli a dalších výrobků, díky nimž si užijete soukromý wellness pobyt, se pohybují v řádech stokorun. Všechno, o čem byla řeč, seženete v e-shopu www.homespa.cz. Počítejte však s tím, že jeden produkt vám vystačí na několik pěkných večerů, takže výsledná cena je mnohonásobně nižší, než kdybyste navštívila nějaké wellness centrum.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *