Totální endoprotéza kyčelního kloubu navrací pacienty do života

Úrazy kyčle patří v pozdějším věku k těm nejkomplikovanějším. Kyčelní kloub se však řadí mezi nejzatěžovanější klouby v těle, a tak není divu, že někdy je jeho nahrazení potřeba i z jiných důvodů než v případě úrazu.

Na kyčelních kloubech závisí pohyb těla, proto bez nich lze fungovat jen těžko. Jejich bolesti mohou být způsobeny zánětlivými procesy i degenerativními změnami. Častokrát už neexistuje jiné řešení než totální endoprotéza kyčelního kloubu.

Endoprotéza kyčelního kloubu je běžný, ale náročný zákrok

Mnozí pacienti se endoprotézy kyčelního kloubu bojí, tento strach je však neoprávněný. Lékaři tuto operaci provádějí poměrně běžně. Musíme však podotknout, že pro pacienta jde o náročný zákrok, po němž následuje komplikovaná rehabilitace. Lékař může operaci doporučit, ovšem konečné rozhodnutí je vždy na pacientovi.

Když mluvíme o totální endoprotéze kyčelního kloubu, máme na mysli nahrazení hlavice stehenní kosti i kloubní jamky. V některých případech stačí nahradit hlavici stehenní kosti, avšak k tomu nedochází tak často. Totální endoprotéza kyčle se rozděluje na:

  • cementové endoprotézy – doporučují se starším pacientům, u nichž už není příliš pravděpodobný velmi aktivní život, bývají vyrobené ze sloučenin kobaltu a chromu či keramického materiálu.
  • necementované endoprotézy – jsou vhodné pro sportovce a mladé lidi, obvykle jsou dražší, ale používají se častěji.
  • hybridní endoprotézy – jamka je připevněna bez cementu a dřík s pomocí cementu, využívají se čím dál častěji.

Náhrady kyčelního kloubu vyrábí česká firma Beznoska

Operace kyčelního kloubu vrátí pacienta do plnohodnotného života. Přesně s touto myšlenkou již 25 let funguje česká společnost Beznoska, která vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky pro ortopedii a traumatologii. Dodává je nejen do českých zdravotnických zařízení, ale také na Slovensko, do Ruska, Ukrajiny, Libanonu, Belgie, Estonska a spousty dalších zemí Evropské unie.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *