Studium jazyků jako záruka dobrého postu: Jaký další jazyk je vhodný pro středoškoláky?

Znalosti jazyků jsou dnes jednou z klíčových kompetencí při hledání zaměstnání. Současným trendem na školách je vyučovat především nejrozšířenější jazyk ke komunikaci v Evropě, tedy angličtinu, která je následována němčinou a ruštinou. Střední školy pak nabízejí i možnost studia francouzštiny či španělštiny. Co ale vyzkoušet méně obvyklý jazyk, s kterým vyniknete, a který bude zárukou vašeho dobrého uplatnění?

Semitské jazyky dobývají svět

Jazykově nadaní studenti dnes mají v podstatě neomezené možnosti při výběru cizích řečí, kterým se mohou učit. Jedním z jazyků, který má velkou budoucnost, je arabština. Byť je tento semitský jazyk poměrně netradiční, rozšiřuje se s příchodem nových společností i na evropský trh a vyhledává jej stále více zájemců. Arabsky se mluví ve 26 státech, kam patří například Egypt, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Alžírsko, či Jordánsko, a jako rodnou řeč ho využívá více než 300 milionů lidí. Kvalitní arabština kurz, který dnes již najdete v nabídce některých jazykových škol, vám tak dá možnost naučit se nový jazyk, který vám otevře nové možnosti uplatnění se na českém i zahraničním pracovním trhu.

Nové obchodní příležitosti díky perštině

Dalším z netradičních, ale přesto užitečných jazyků, je perština, indoevropský jazyk, který je jedinou úřední řečí Íránu. I když ohledně Íránu panují různé předsudky, jedná se o zemi, která je bohatá zejména díky ropě a do budoucna se očekává příliv obchodních možností právě z této země. Perština kurz je tak tedy další možností, jak rozšířit své znalosti.

U obou těchto jazyků se musíte připravit na to, že nejsložitější bude naučit se jejich písmo. Gramatika je oproti psaní snadná a hlavně pravidelná, výjimek je opravdu jen pár. Dobrý arabština kurz nebo kurz perštiny vás kromě jazykových znalostí seznámí i s místní kulturou a mentalitou a po studiu na střední škole budete mít otevřené dveře k příležitostem, které zásadně mohou ovlivnit vaši budoucí kariéru.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *