Skoncujte s obezitou! Ketodieta vám pomůže zbavit se přebytečných kilogramů

Obezita je jedním z největších zdravotních problémů současnosti. Výrazně snižuje kvalitu života a zvyšuje riziko vzniku řady závažných chorob.

Zdravotní rizika spojená s obezitou

Hypertenze

Vysoký krevní tlak se projevuje zrychleným tepem a bušením srdce. Mnohdy je spojen i s poruchami vidění, šuměním v uších, zhoršeným dýcháním a nadměrným pocením. Objevit se mohou i otoky kotníků a krvácení z nosu.

Onemocnění srdce a cév

Ukládání tuku způsobuje zúžení cévních stěn. To může vést až k cévní mozkové příhodě, embolii nebo infarktu myokardu, které nezřídka končí úmrtím nebo trvalými následky.

Diabetes mellitus 2. typu

Obávaná cukrovka je pro obézní lidi velkým strašákem. Hrozí jim ve výrazně vyšším procentu případů než štíhlým. Kromě hyperglykémie může diabetes mellitus zapříčinit i problémy s oční sítnicí, ledvinami a srdcem.

Metabolický syndrom

Snížená citlivost tkání na inzulín často předchází rozvoji diabetu. Jeho dalšími důsledky mohou být infarkt myokardu, mozková příhoda nebo ateroskleróza.

Problémy v těhotenství

Obézní ženy často trpí poruchami menstruačního styku a nezřídka se u nich objevují problémy s otěhotněním. Pokud se jim podaří počít, hrozí jim zvýšené riziko potratu. Navíc je u žen s nadváhou vyšší výskyt rizikových těhotenství.

Sociální vyloučení

Obezita nezřídka omezuje v pohybu, snižuje sebevědomí a může vést až k rozvoji depresí. Sport sice pomáhá k hubnutí, avšak pro lidi s výraznou nadváhou je často vyloučené se mu věnovat.

Jak se vypořádat s obezitou?

Účinnou metodou snižování hmotnosti a množství tukové tkáně je ketodieta. Základem ketodiety je maso, zelenina a zakysané mléčné produkty. Jedná se tedy o pestrou a zdravou stravu, která obsahuje potřebné vitamíny, minerály a dostatek bílkovin. Zapomenout ovšem budete muset na sacharidy. Zejména cukr a bílá mouka jsi při ní naprosté tabu. A pokud neradi vaříte, můžete si objednat hotová proteinová jídla ketofit.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *