Jak si udržet na rodičovské kontakt s oborem

Máte malé miminko a nerada byste ztratila přehled o tom, co se ve vaší firmě nebo vašem oboru děje? Nechcete nastupovat zpět do práce jako nepopsaný list papíru, ale chcete si zachovat důležité vazby a osvěžit své znalosti?

Kontakt s firmou

Velice dobré je udržovat kontakt s firmou, v níž jste před odchodem na mateřskou působila. A udržovat kontakt neznamená jen poslat krásné oznámení o narození miminka a dodat kopii rodného listu do účtárny.

Vyplácí se dát o sobě vědět a sledovat dění ve firmě, ať už prostřednictvím kolegů, nebo například sociálních sítí či oficiálních zpráv. Jednoduše je dobré zajímat se, dát najevo, že odchodem na mateřskou pro vás pracovní život neskončil.

Kontakt se spolupracovníky

Udržování kontaktu s kolegy je k nezaplacení mj. proto, že budete mít pocit, že jste stále součástí daného kolektivu, nebudete si připadat vykořeněná. Je důležité vědět, že někam patříte a máte se kam vracet.

Spolupráce s firmou

Dobrou příležitostí, jak si zvýšit sebevědomí během rodičovské dovolené, je spolupracovat s původní firmou. I kdyby se mělo jednat o práci, která neodpovídá vaší původní pozici, jedná se o jedinečný způsob, jak přijít do kontaktu s lidmi z dané firmy, jak dát najevo, že o práci stojíte a pracujete dobře.

Profesní weby a časopisy

Další možností, jak udržet kontakt s oborem během několikaleté pracovní pauzy, je sledovat aktuální dění. Není nic jednoduššího než si přečíst (v knihovně) odborný časopis nebo sledovat newslettery specializovaných webů. Dozvíte se, co je nového, a realita po návratu do práce vás tolik nepřekvapí.

Práce na projektech jako dobrovolník

Poslední možností, jak získat nové zkušenosti, něco nového se naučit a zároveň si posílit sebevědomí, je věnovat několik hodin dobrovolnické práci na projektu z vašeho oboru. Nemusí jít o nic náročného, ale opět zvýšíte svoji cenu na trhu práce a získáte nové zkušenosti v oboru, do kterého se budete chtít později vrátit.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *