Řekněte STOP negativním vlivům ve svém životě

Negativní vlivy v nás mohou vyvolat negativní pocity, jako je beznaděj nebo zoufalost. Naštěstí existují způsoby, jak nepodlehnout negativním vlivům. Popasujte se s nespokojeností a stresem a předejděte rozvoji deprese. Podívejte se na svět jinýma očima a vneste do svého života pozitivní nadhled a dobrou náladu!

Optimismus se můžete naučit – stačí chtít!

Možná vás překvapí fakt, že optimismus ani pesimismus není vrozený. Odborníci přišli na to, že se oba směry smýšlení můžete naučit, a tím i zlepšit svůj život. Jen si to představte, jak se budete cítit dobře, až změníte své myšlení a vydáte se na cestu optimismu. Zajímavá je spojitost optimismu a pracovního úspěchu. Je prokázáno, že optimističtí lidé jsou po pracovní stránce úspěšnější.

Odborníci uvádějí: „90 % dlouhodobého štěstí není ovlivněno vnějším světem, ale způsobem, jakým mozek tento svět zpracovává. Pouze 25 % našeho pracovního úspěchu je předurčeno mírou IQ, ale 75 % je ovlivněno úrovní optimismu. Náš mozek v pozitivním nastavení pracuje výrazně lépe. Jsme o 31 % produktivnější, o 37 % lepší v prodeji, lékaři jsou o 19 % rychlejší a přesnější.“

Zdroj: https://www.tydeniky.cz/cz/menu/73/aktuality/clanek-38918-dokazete-odolavat-negativnim-vlivum-a-byt-dlouhodobe-spokojeni-/

Psychoterapií zvýšíte svou spokojenost

Optimistické myšlení si můžete osvojit. Zúčastněte se přednášky, kurzu nebo psychoterapie a naučte se postupy, jak jednat ve stresových okamžicích a jak zkvalitnit svůj život. Díky psychoterapii se vám doslova promění život a nebudete se bát žádných překážek. Zvládnete stresové situace, nezhroutíte se z vlastního selhání a s elánem se pustíte do zlepšování osobního a pracovního života. Naučíte se řešit své problémy a dlouhodobě zvýšíte svou spokojenost.

Odpočinek ve virtuálním světě vás „nakopne“

Lidé ale nejsou roboti a leckdy každého z nás přepadne špatná nálada. V takovém momentě se můžete uchýlit ke své oblíbené činnosti nebo ke sledování příjemných filmů a seriálů. Není od věci občas utéct do virtuálního světa. Pokud i vy a vaši blízcí patříte mezi filmové a seriálové fandy, oblečte se do triček ze seriálů, upražte si popcorn a udělejte si filmový maraton. Sledujte filmy a seriály s lidmi, kteří sdílejí stejné nadšení!

Sdělte světu své emoce a nálady

Ukažte svému okolí, že se cítíte naprosto skvěle nebo naopak pod psa. Někdy jsou naše nálady jako na houpačce, ale vždy po každé temné noci nastane úsvit. Podělte se se svým psychickým rozpoložením a vezměte si na sebe tričko s vlastním potiskem. Vyjádřete obrázkem, nápisem nebo citátem, že se cítíte v pohodě nebo v depresích. Možná vám někdo podá pomocnou ruku a třeba někoho inspirujete k pozitivnímu postoji.

Dlouhodobá spokojenost zkvalitní váš život

Zvyšte svou spokojenost a udržte si ji dlouhodobě. Postupujte s psychoterapeutem krůček po krůčku, ale nechtějte všechno hned. Odežeňte od sebe negativní myšlenky a lidi, kteří z vás vysávají energii a kazí vám náladu. Radujte se z každého úspěchu, těšte se z maličkostí a poučte se ze svých chyb. Zpestřete si stereotypní dny zábavnými činnostmi a novými zážitky. Opusťte pohodlí svého gauče a žijte aktivním životem!

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *