Proč si dopřát analýzu pleti

Jedním z často nesplněných snů ženy je dokonalá, sametově hebká pleť bez jediné chybičky. Ne vždy máme to štěstí dostat ji do vínku od přírody, a tak se snažíme pomoci kosmetickými přípravky. Ty ale musí být vhodné pro náš typ pleti, jinak si spíše škodíme.

Chybné domněnky

Součástí každého dne by měly být rituály péče o pleť, především tu na obličeji. Ta je, oproti zbytku těla, vystavena vnějším vlivům nejvíce a nechrání ji ani oblečení. Večer tak musíme pleť odlíčit a zbavit ji make-upu i prachu a nečistot, které na ní přes den ulpěly. Na vyčištěnou pleť pak aplikujeme vhodné krémy pro regeneraci a hydrataci. Jejich výběr by ale měl odpovídat potřebám naší pleti, o kterých toho ale někdy moc nevíme a pouze se domníváme. V dospívání, ale i v období hormonálních změn nebo stresu nás může trápit mastná a problematická pleť, vnější vlivy nebo mechanické poškození pak způsobí citlivost pleti. Svou roli hraje i počasí,  létě potřebujeme spíše hydratovat a v zimě chránit i proti chladu a mrazu. K tomu, abychom přesně věděli, co naše pleť potřebuje a jak jí pomoci, slouží analýza pleti. Ta umožní poznat do hloubky konkrétní potřeby naší pleti a tedy dobře zacílit péči i výběr vhodných kosmetických přípravků.

Vhodná kosmetika

Výsledek analýzy nás může překvapit, protože se často domníváme, že náš typ pleti je úplně jiný. To však vede k tomu, že používáme nevhodné přípravky k péči o pleť a spíše si její stav zhoršujeme, než aby došlo ke zlepšení. Po analýze pleti můžeme vybrat přípravky, které naší pleti pomohou zlepšit její stav a tím i vzhled, abychom se co nejvíce přiblížili snu o dokonalé pokožce.

Ohled musíme brát také na životosprávu, pitný režim, počasí a samozřejmě také stres nebo nedostatek spánku, to vše se na naší pleti umí projevit. Správná péče a kvalitní kosmetika umí zlepšit stav pokožky.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *