Proč je tak těžké dodržet novoroční předsevzetí?

S přelomem roku si spousta z nás dává novoroční předsevzetí. Naše sny o tom, jak přestaneme kouřit, budeme se více hýbat a letos již doopravdy zhubneme do plavek, se pomalu v návalu lednových pracovních povinností rozplývají a mizí v nedohlednu. Statisticky je konec ledna časem, kdy i ti nejtrpělivější lidé svůj závazek ze silvestrovské noci poruší. Pojďme si vyjmenovat několik důvodů, proč tomu tak je.

Dáváte si nerealistické cíle

Kuřák, který kouřil dvě krabičky cigaret denně po dobu dvaceti let, může těžko očekávat, že bez podpůrné léčby přestane kouřit ze dne na den a minou ho abstinenční příznaky. Stejně tak, pokud nás trápí 15 kilogramů nadváhy, ke které jsme se dopracovali během několika let, nezhubneme je během týdne mávnutím kouzelného proutku. V dnešní době existuje spousta aplikací, které vám pomohou sledovat vaše úspěchy. Skvělým pomocníkem při hubnutí je BMI kalkulačka. Stejně tak existují aplikace, které počítají všechny nevykouřené cigarety.

Chybí vám podpora

Neváhejte se se svým novoročním předsevzetím svěřit svým blízkým. Požádejte o podporu. Lidé, kteří se se svým záměrem svěří, mají menší procento selhání. Důvod? Nezklamali by svou slabou vůlí jen sebe, ale i rodinu, a to je velký psychologický bič. Naopak, pokud se snažíte přestat, vyvarujte se lidí, jenž vám budou tvrdit, že ještě jedna cigareta vás nezabije a že ten dortík je jenom jeden.

Odměňujte se

Odměňte se za každý shozený kilogram, či nevykouřený karton cigaret. Změnu svého životního stylu neděláte pro své blízké, ale pro sebe. Vytipujte si v obchodě krásný jarní kabát, který je o číslo menší, a až vám padne, tak si ho prostě kupte. Ušetřené peníze za nevykouřené cigarety investujte do wellness víkendu a nechte se hýčkat. Je dokázáno, že například saunování pomáhá organismu se zbavit škodlivých látek, které se v našem těle usazují během kouření.

Jedno selhání se nepočítá

Pokud při plnění vašeho novoročního předsevzetí jednorázově selžete, není to důvod přestat se snahou úplně. Nevyčítejte si to a pokračujte v plnění vašeho závazku dál, jako by se nic nestalo. Jedna malá prohraná bitva ještě neznamená konec války.

Poraďte se s odborníkem

Pokud nevíte jak na to, neváhejte navštívit odborníka. Ten vám poradí, jak co nejlépe zhubnout, probere s vámi váš zdravotní stav a poradí různé alternativy hubnutí. Pokud máte problém s pohybovým aparátem a díky tomu se nemůžete věnovat intenzivnímu pohybu, pomůže vám nastavit odpovídající dietu, která vám hubnutí usnadní. V poslední době jsou nejoblíbenějšími nízkosacharidová dieta a keto dieta. Proč? Protože jsou sestaveny na základě vědeckých poznatků o fungování metabolismu a přirozeném principu procesu spalování tuků v našem těle. A hlavně fungují.

Motivujte se

Udělejte si motivační nástěnku. V případě odvykání kouření si spočítejte, kolik za rok ušetříte a dejte si na nástěnku dovolenou, kterou si za ušetřené peníze pořídíte. Fantazii se meze nekladou. Najděte si fotku, na které vám to před dvaceti kilogramy tak strašně slušelo. Napište si k ní datum, kdy budete zase vypadat stejně skvěle. Pokud je pro vás vaše fotografie slabou motivací, prohlížejte si na internetu fotky lidí, kterým se radikální zhubnutí již povedlo. Přečtěte si příběhy lidí, kteří i přes slabou vůli, dokázali porazit sami sebe. Kde hledat? Například na https://www.koetofit.cz/vase-pribehy naleznete příběhy žen, kterým se podařilo zhubnout, přestože neměli díky rodině, zaměstnání a péči o děti čas na sebe. A přesto to dokázaly.

Paní Janě se podařilo zhubnout, ačkoliv měla potíže se štítnou žlázou, které hubnutí značně ztěžují. Píše: „Po několika neúspěšných pokusech o snížení hmotnosti, které končily jojo efektem, jsem si objednala KetoFit redukční balíček a čekala, co se bude dít. Naštěstí se výsledky dostavily velice brzy, a to mě motivovalo, abych dietu držela dál. Už po prvních 14 dnech mi začalo být volné oblečení a já se těšila na každé další kilo, které shodím. Zhubla jsem tak z velikosti 48 na 38. Konečně jsem sama se sebou spokojená.“

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *