Používat antigenní testy se vyplatí. Nákazu odhalíte včas a ochráníte sebe i okolí

Pandemie koronaviru ovládá už skoro dva roky životy lidí na celém světě. Nákaza, která na sklonku uplynulého desetiletí propukla v Číně, se zanedlouho dostala nejen do sousedních zemí, ale i na ostatní kontinenty. Jednotlivé státy začaly rychle přijímat opatření, která měla zabránit šíření zákeřného viru. Lidé museli v podstatě ze dne na den omezit kontakty na nezbytné minimum, nemalá část seniorů se ocitla v podstatě úplné izolaci. Roušky a dezinfekce se okamžitě staly nedostatkovým zbožím. Většina zemí uzavřela hranice, mezinárodní doprava nefungovala. Virus se však vymýtit nepodařilo a naděje lidstva se upnuly k vakcíně.

Očkování pomáhá zpomalit šíření nákazy a snižuje riziko vážného nemoci. Antigenní testy slouží ke snadnému ověření, že nemáte covid

Když se před rokem objevily první vakcíny, většina lidí si oddechla. Někteří sice měli obavy z příliš rychlého vývoje a vedlejších účinků, zájem však byl obrovský. S odstupem se však ukázalo, že ochrana není stoprocentní, navíc se relativně rychle snižuje. Virus navíc mutuje a některé nové varianty mohou očkování obcházet. V současnosti se proto již podává třetí dávka a platnost certifikátu se zkrátila na devět měsíců. Frustrace ve společnosti stoupá, nezbývá však, než vydržet. Jedním z účinných bojovníků proti pandemii jsou i antigenní testy.

Antigenní testy jsou cenově dostupné a volně prodejné

Pokud jste zatím nenechali naočkovat, vystavujete se velkému riziku nákazy. Rozhodně byste proto neměli zapomínat pravidelně se testovat. A nejen v práci nebo ve škole – pokud se necítíte dobře, plánujete společenské setkání nebo návštěvu u někoho z ohrožené skupiny, měli byste se vždy otestovat. Antigenní testy snadno a rychle ověří, že nejste infekční. Přitom je můžete koupit i za nižší cenu než kávu nebo půllitr piva v restauraci.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *