Piknik a pitný režim – jaké nápoje zvolit?

Léto je časem prázdnin, dovolených, grilování, táboráků a také pikniků. Právě posledně jmenované patří mezi čím dál oblíbenější kratochvíle, jak si užít pohodové chvíle ve společnosti nejbližších přátel. Všechno si navíc můžete nachystat dopředu a na místě už pak jen vybalit a konzumovat. Piknik ale není jen o jídle, nezapomeňte také na nápoje, pitný režim se totiž musí dodržovat. Jaké drinky si při posezení pod širým nebem vychutnáte nejvíce?

Víno – trocha alkoholu nezaškodí

Dopřát si můžete kapku alkoholu, ideální volbou bude víno. Vhodná jsou hlavně lehčí bílá, bát se určitě nemusíte aromatických odrůd, jako je Tramín červený, Muškát moravský nebo Sauvignon. Sáhnout můžete i po růžových vínech nebo šumivých variantách, jako je perlivé Prosecco. Pamatujte ovšem, že mají vyšší obsah cukru. V létě se velké oblibě těší také vinné střiky, měly by ovšem být perfektně vychlazené. S alkoholem to nepřehánějte, na slunci je přece jen trochu nebezpečnější, bublinky navíc rychle stoupají do hlavy.

Ledové varianty horkých nápojů

Připravit si můžete také studené varianty oblíbených horkých nápojů. Třeba ledový čaj nabízí vítané osvěžení v parných letních dnech. V regálech obchodů jich najdete spousty, ne všechny však stojí za ochutnání. Mnohdy totiž bývají plné cukru, konzervantů a nejrůznějších „vylepšujících“ přísad. Raději si je proto připravte sami a přesně tak, jak je máte rádi. Kdo je zvyklý si po dobrém jídle dopřát kávu, určitě nepohrdne tou ledovou. Její silná chuť se skvěle snoubí se sladkými dezerty, zkuste ji třeba v kombinaci s meruňkovým koláčem nebo čokoládovými sušenkami. Uvidíte, že uspokojíte i ty nejnáročnější mlsné jazýčky.

Ovocné šťávy plné vitamínů

Žízeň skvěle zaženou také ovocné šťávy, které navíc příjemně osvěží a dodají tělu spoustu vitamínů a energie, únava tak bude minulostí. I u kupovaných smoothies však platí to stejné jako u čajů, mnohem zdravěji a chutněji si je připravíte v pohodlí domova. Léto čerstvým plodům přeje, takže v tomto ohledu rozhodně nijak limitováni nebudete. Kromě surovin pak potřebujete už jen toho správného výkonného pomocníka. Vedle nešlápnete s vysokootáčkovým smoothie mixérem RM-500 od společnosti Orava s příkonem 500 W. Ten vykouzlí nejen oblíbené smoothie, ale zvládne i přípravu šťáv, koktejlů, ovocných dezertů nebo zmrzlin. Díky nerezovým nožům a 23 000 otáčkám za minutu rozmixuje i tvrdé potraviny, včetně kostek ledu. Mixovací nádoba o objemu 570 ml je opatřena speciálním víčkem, takže je na cesty jako stvořená. Nezbývá tedy než popřát dobrou chuť!

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *