Jak na ombre melír – tipy jedné maminky

Různých moderních a zajímavých účesů je v současné době celá řada. Pokud vás zajímají moderní trendy, nezapomínejme na takzvaný ombre melír. Ten se sice může zdát jako unikátní novinka posledních let, ale faktem zůstává, že jeho tradice sahá daleko do minulosti. Konkrétně do čtyřicátých let devatenáctého století. V tomto období byl velkým hitem ve Francii. Potom se na něho delší dobu zapomnělo, ale aktuálně se opět vrací do módy. A to nejenom u nás, ale i po celém světě. Oblíbili si ho i mnohé osobnosti ze segmentu celebrit, a tak je jasné, že je kadeřnickým trendem.

Jak ombre melír vypadá?

Pokud jde o klasické melíry, je třeba říci, že se jedná o barevné proužky ve vlasech. Ty nejenom byly, ale stále jsou poměrně velkým hitem. Právě z tohoto postupu vychází také ombre melír. I u něho je třeba říci, že je spojený s barvou, která je aplikována do vlasů. Zatímco u klasického melíru je tomu tak, že je obarvena část vlasů jednotně, ombre melír je metodou, v rámci které barva postupně přechází v přirozený odstín vlasů. Pokud jde o samotné melírování, tak je přechod mezi melírem a původní barvou postupný. Výsledný efekt velmi dobře vypadá, jelikož na první pohled působí skutečně jedinečně a také skutečně originálně.

Ačkoliv je vzhled skutečně dokonalý a originální, je třeba říci, že samotná metoda není zase až tak výrazně složitá. Není nutné při ní využívat cokoliv jiného, než při klasickém barvení. Je tedy třeba kartáč nebo hřeben, dále barva popřípadě zesvětlovač, štětec na její nanášení a dále nesmí logicky chybět ani alobal.

Jak vytvořit ombre melír?

Co budete potřebovat, to již víte. Podívejte se s námi také na postup toho, jak se ombre melír vlastně vytváří. Prvním krokem je příprava. Ta je spojena s tím, že je alobal natrhán na menší kousky a vlasy jsou důkladně rozčesány zmíněným kartáčem, nebo hřebenem. Jakmile je hotovo, můžete rozdělit vlasy na menší části. Obvykle se doporučuje rozdělení na poloviny, nebo na třetiny. Čím menší části to budou, tím přirozenější bude váš účes.

Nyní už může dojít k samotnému nanášení zvolené barvy, a to jak jinak než štětcem. Zde je určitě třeba mít dostatek zkušeností a cviku. Důvodem je totiž to, že aplikace u konečků vlasů by měla být spojena s co největším objemem aplikované barvy. Pokud jde naopak o místa, které postupně stoupají vzhůru ke kořínkům vašich vlasů, mělo by docházet k tomu, že budete na množství barvy postupně ubírat. Právě to je ten postup, kterým se dosáhne efektu, jaký ombre melír bude mít. Jakmile máte daný pramen správně nabarvený, již ho stačí zabalit do alobalu. Stejným způsobem samozřejmě postupujte i u dalších pramenů, dokud nebudete spokojena – tedy dokud barva nebude umístěna všude tam, kde chcete, aby byla.

Postupujte dle návodu

Jak docílit toho, aby ombre melír vypadal tak, jak vypadat má, jsme se tedy zmínili. Na co však nesmíme zapomínat, to je i dodržování návodu na samotné barvě. Jde hlavně o délku samotného barvení. Jakmile nastane rozhodná doba, dejte dolů alobal a vlasy důkladně umyjte. Po umytí nezapomeňte také na jejich sušení. V tuto chvíli nastává ta správná doba, k tomu, aby došlo i ke kontrole toho, zda je ombre melír skutečně takový, jaký byl záměr.

Nejvíce se může pokazit především při nanášení barvy na vlasy. Pokud toužíte po dokonalém výsledku, je třeba mít dostatek zkušeností a cviku. Druhá cesta spojená s dokonalým výsledkem je založena na tom, že navštívíte dobré kadeřnictví, kde mají místní kadeřnice s tímto typem účesu a barvení bohaté zkušenosti. Zde budete mít jistotu, že ombre melír dopadne na jedničku. A to jak s ohledem na barevný odstín, tak i s ohledem na požadovaný barevný přechod.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *