Někdo se jde do sauny ohřát, my zchladit

Když se řekne sauna, mnoho lidí se rozplývá pod představou, že mohou odpočívat ve velmi teplém prostředí. Je jen málo lidí, kdo pomyslí na ledovou saunu, a přitom je to tak zdraví prospěšné.

Do ledu patří sportovci

Je pravdou, že ledové sauny jsou určeny zejména pro sportovce, jako jsou hokejisté a podobně, protože velmi dobře působí na svalovou soustavu. A díky tomu ze sebe sportovci vydávají daleko lepší výkony. Každopádně jim suchá ledová směs kyslíku a dusíky pomůže s otoky a modřinami, protože díky chladnému prostředí brzy zmizí.

Ale kondici chceme všichni

Vzhledem k tomu, že tyto sauny mohou pomoci k lepší psychické i fyzické kondici, tak je rádi zkoušejí i lidé, kteří se sportu nezabývají, protože chtějí otestovat, zde je ledová sauna opravdu tak výjimečná. Existují kritici, kterým se tyto sauny moc nelíbí, avšak bylo opravdu dokázáno, že může chlad pomoci vašemu zdraví. A navíc, kde jinde si vyzkoušíte, jaké to je být v mínus sto šedesáti stupních? Je to opravdu zážitek.

Do sauny musíte mít speciální oblečení

Samozřejmě, že princip je odlišný, než když jdete do klasické sauny se vyhřát, protože tato sauna vyžaduje i speciální oděv. Je to oblek složený z více dílů. Jedním z nich jsou krátké kalhoty, nahoru si oblečete vršek z plavkového materiálu. Nesní chybět ani ponožky, čelenka a rukavice. Zabalíte se do županu a přes ústa si dáte roušku, která bude chránit dýchací ústrojí před takto nízkými teplotami. Každopádně pokud jste žena, tak byste si měli veškeré šperky nechat mimo saunu, nezapomeňte hlavně na náušnice, protože jinak vám mohou vzniknout omrzliny.

Návštěva ledového světa

Odborníci doporučují, že když z ledové sauny vystoupíte ven, měli byste aspoň na patnáct minut cvičit. Samozřejmě, pokud se vám pobyt v ledu bude líbit, neměli byste se bát navštívit jí znovu, naopak bude to pro vaše tělo velmi prospěšné. Odborníci doporučují, abyste do ledu zašli desetkrát či patnáctkrát za dva roky, což je menší četnost, než u klasických saun, avšak i tak se doporučuje pravidelný režim, což sami zjistíte už asi po čtvrté návštěvě.

Hurá do mínus sto šedesáti

Hodně lidí aspoň láká vyzkoušet si jaké to je být v takové zimě, což rozhodně za zážitek stojí. Vyzkoušet si ledovou saunu anebo jí opravdu navštěvovat, tak jako to doporučují odborníci, není problém, protože dnes jsou tyto sauny poměrně rozšířené, takže určitě najdete nějakou takovou saunu i ve svém okolí. Samozřejmě, že pobyt v této sauně není zadarmo, nedivte se ani v případě, že při návštěvě po vás budou chtít třeba čtyři stovky.

Není sauna vždy jen na zahřání, protože v ledové sauně se pořádně zchladíte. Avšak sauna jako sauna, ať je teplá či ledová, vždy pomůže vašemu zdraví, takže si jí klidně dopřejte.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *