Nejosobitější dárky jsou ty vlastnoručně vyrobené!

Vánoce se blíží! Už víte, jaké dárky koupíte svým blízkým? Nebo ještě lépe – sami jim je vyrobte!
Nedostává se vám na dárky peněz? A co takhle je sami vyrobit? Nápomocny vám mohou být různé kreativní potřeby. S jejich pomocí vyrobíte svíčky, mýdla, šperky i zajímavé dekorace. S takovým dárkem obdarovanému darujete i kus sebe. A my vám poradíme, jak na to.

Vyrobte svíčku

Jedním z nejvíce univerzálních dárků jsou svíčky. Uděláte jimi radost v podstatě ženám všech věkových kategorií. A samozřejmě i vybraným mužům. K výrobě svíčky budete potřebovat vosk (nejlepší je sójový), skleněnou nádobu, knot, barvu, a chcete-li vyrobit svíčku aromatickou, tak i patřičnou vůni.

Postup výroby

Do skleničky vložte knot. Jeho spodní kovový konec ke dnu skleničky přilepte lepicí pistolí a horní část knotu připevněte kolíčkem vodorovně položeným na vrchní část skleničky. Dobře ale funguje také dřevěná špachtle s otvorem uprostřed, jímž knot protáhnete. Samotnou svíčku je vhodné vyrábět v místnosti s pokojovou teplotou. Skleničku mírně zahřejte (třeba na topení) a vosk rozpusťte v klasické vodní lázni (k míchání použijte dřevěnou špejli). Až se rozpustí, můžete do něj přidat barvivo a vůně. Ty se prodávají v podobných lahvičkách jako esenciální oleje. Až svíčka zatuhne, dárek bude na světě! Další možností je pořídit si některou ze začátečnických sad, které jsou k dostání na e-shopu svicky.net.

Korálkování a drátkování

Dalším skvělým dárkem pro ženy jsou šperky. Opět ty vlastnoručně vyrobené. K tomu vám dopomohou další techniky jako například korálkování. Máte-li hodně trpělivosti, můžete na pevné lanko navlékat jednotlivé korálky. Vhodným kombinováním jejich barev i velikostí může dokonce vzniknout velmi originální a nápaditý šperk. K tomu si však dopomůžete i drátkováním. Zruční jedinci s pomocí pár drátků a kleští zvládnou i zajímavé dekorace.

 

Výroba mýdla

Další dárek, který ocení každá žena, je mýdlo. Obzvláště to vlastnoručně vyrobené. Nebojte se, obejdete se bez louhu, který s sebou přeci jen přináší jistá rizika. Vy si vystačíte jen s mýdlovou hmotou. Tu podobně jako vosk rozpusťte ve vodní lázni, přidejte do ní barvu, bylinky, aromatický olej, nalijte do formičky a nechte ztuhnout.

Kreativní dárky pro děti

I k výrobě mýdel ovšem můžete použít některou ze souprav pro výrobu mýdel, které jsou k dostání na již zmíněném e-shopu s kreativními potřebami svicky.net. Zde však seženete i další kreativní potřeby. I ty samy o sobě mohou být vhodným dárkem, především pro děti. Ať již se jedná o různé skládací, slepovací a rozkládací domečky, dřevěné stavebnice, papírové vystřihovánky, slepovánky a stavebnice nebo stavebnice pro malování a domalování. To je v podstatě jakýsi polotovar, který si dokončí (domaluje) obdarovaný. Velké oblibě se mezi dětmi těší i gumičky Loom Bands. Gumičkování holčičky přímo propadly. Gumičkují buď společně, nebo samostatně a pak se mezi sebou chlubí svými mnohdy velmi originálními výtvory.

Originální trička, vitráže a papírové techniky

Vyrobit ale můžete i originální tričko. S pomocí obtisku či fixu na textil. Baví vás práce se sklem? Pokuste se vyrobit netradiční vitráž. Nebo třeba obyčejnou skleněnou vázu nebo džbán nabarvěte a popište. Můžete jej ale také gravírovat, nebo potisknout samolepicí fólií. Zajímavou technikou je také tzv. fusing, jehož výsledkem je tzv. spékané sklo. Zajímavé výsledky však mohou přinést i různé papírové techniky, ať již se jedná o quilling (tvoření z papírových pásků), origami (skládání papíru), embosování, krásné jsou i květiny a listy z papíru. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *