Mohou mít reklamy na cigarety a alkohol špatný důsledek?

V televizi vidíme spoustu reklam, ať už jde o reklamy na mobilní operáty, na bankovní a nebankovní společnosti či na různé jiné produkty. Jsou lidé, kteří hned reklamy přepínají, protože nesnáší ty dlouhé pauzy, ale jsou takoví, kteří si reklamy rádi shlédnou a dokonce se u nich i pobaví.

Proč si někdo myslí, že reklamy na tyto výrobky mohou být nebezpečné?

Lidé, kteří si myslí, že reklamy na cigarety a alkohol jsou nebezpečné anebo mají špatné důsledky, myslí to vůči svým dětem. Pravdou je, že když se děti dívají na televizi a vidí v ní tyto reklamy, které pobízejí k některým produktům, tak je to může jistým způsobem ovlivnit. Avšak na druhou stranu je to stejně jako, když pozorují svého tatínka, který si doma otevře pivo anebo si se svými přáteli dá něco ostřejšího. A všechny děti jsou zvědavé a vynalézavé, takže i kdyby na alkohol neupozorňovaly tyto reklamy, tak by se k němu mohli dostat.

Mohu mít strach, že kvůli reklamě bude mít mé dítě zájem o tyto produkty?

Někteří rodiče se toho bojí, ale reklamy na alkohol a cigarety neovlivní dítě natolik, aby se o něj začali zajímat. Pokud by to bylo pravdou, tak by je musela ovlivnit i reklamy na ovoce a zeleninu a podobně. Na dítě působí nejvíce ty reklamy, které se jich týkají a ve kterých vidí něco, co by je zaujalo, takže jde nejčastěji o skladné či o hračky. Avšak kdyby to přesto dítě natolik ovlivnilo, že by šlo a chtělo si koupit cigarety či láhev nějakého alkoholu, tak by mu to nikde nesměli prodat, protože tyto produkty mohou děti dostat, až dosáhnou plnoletosti.

Mohou nám reklamy na alkohol a cigarety pomoct?

Možná tyto reklamy mohou inspirovat některé lidi, aby okusili něco nového, co neznají. Ale co je více ku prospěchu je to, že reklamy na alkohol a cigarety jsou vytvářeny společností, které jsou poměrně bohaté, takže do televize přinášejí jisté finance, které potom televize může dále použít ke zlepšení signálu, obrazu, ale také ke koupi autorských práv na vysílání nových filmů či seriálů, což mnozí z nás rozhodně ocení.

Někteří možná mají pocit, že reklamy se těmito produkty mohou mít špatný dopad je jejich děti, avšak pravdou je, že to nikdy nebylo prokázáno a děti se k alkoholu a cigaretám mohou dostat i bez toho, aby viděly reklamu.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *