Kam na inline brusle na Žďársku na Vysočině?

 

Chystáte se na dovolenou do Žďárských vrchů, nebo v této krásné oblasti dokonce žijete? Místní příroda k aktivnímu životnímu stylu přímo láká. Je jako dělaná pro turistiku, výlety na kolech a také inline bruslení. Najdete zde několik míst s krásnou cyklostezkou nebo dráhou na brusle.

Kolečkové brusle jsou velmi oblíbenou sportovní aktivitou. Procvičíte si při ní především nohy a zadeček, typické ženské problémové partie, zároveň se dá provozovat třeba s kamarádkou či s dětmi. Pokud jsou malé, mohou vedle vás jet na kole nebo odrážedle. A bruslit se dá i s kočárkem! Kde? To vám prozradíme.

Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě

Chcete se dostat mezi opravdové sportovce? Pak se vydejte do Nového Města na Moravě a tamní Vysočina arény. Dost možná tam natrefíte na nějaký sportovní oddíl, který má zrovna trénink. I lyžaři a biatlonisté v areálu jezdí na bruslích, nejspíš ale na jiných, než máte vy. Mívají větší kolečka na brusle, aby jeli rychleji, někdy na nich uvidíte dokonce kolečkové lyže.

Každopádně v areálu Vysočina arény se dá jezdit buď na 400m okruhu, nebo i po asfaltových tratích v lese. Ty jsou ale dost do kopce a z kopce, takže se sem nevydávejte se sježděnou brzdou.

Cyklostezka u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou

Jestli by vás nudilo jezdit dokolečka, vydejte se o 10 km dál do Žďáru nad Sázavou. Z centra města tam vede cyklostezka až k okraji, kde se vine kolem velké Pilské nádrže. U „Piláku“, jak mu místní říkají, najdete i hřiště na plážový volejbal, občerstvení a další možnosti sportovního vyžití. Vytáhněte horské kolo a několikakilometrovou cyklostezku můžete projet párkrát tam a zpátky, určitě vás to dostatečně unaví.

10 km přírodou ze Sázavy do Přibyslavi

Nejhezčí trasa na kolečkové brusle na celé Vysočině však leží mezi Sázavou a Přibyslaví. Místo staré železniční trati tam vybudovali krásnou cyklostezku, která vede přes lesy i louky. Jedním směrem trasa celou dobu mírně stoupá, druhým klesá. Jede se po ní opravdu parádně a hlavně ta příroda stojí za to.

V některých městech pak můžete najít asfaltová hřiště vhodná pro inline hokej. Po celé Vysočině dále natrefíte na různé kratší cyklostezky. Nejvíc ovšem stojí za to ta mezi Sázavou a Přibyslaví. K té si určitě výlet udělejte.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *