Jaké rekvalifikační kurzy jsou k dispozici přímo ve Znojmě?

Přišli jste o práci v souvislosti s covidem, nebo prostě jen toužíte po změně? Nečekejte, až bude situace lepší, nové zaměstnání můžete najít hned teď. I v současné ekonomicky nelehké situaci je poptávka po odbornících v některých oblastech dost vysoká. Ne v tom vašem? Přeorientujte se na něco jiného!

Samozřejmě není nutné se v dospělosti vracet do školní lavice. Řešením je rekvalifikace, tedy rekvalifikační kurz.

Rekvalifikační kurz si nemusíte platit sami

Typický rekvalifikační kurz stojí kolem deseti tisíc korun, některé vás vyjdou na desetitisíce. Dobrá zpráva však je, že si kurz nemusíte platit sami. Jste-li zapsaní na úřadu práce, úřad vám kurz proplatí. Sami si můžete vybrat, kterého kurzu se chcete účastnit, následně si ho necháte proplatit, nebo si zvolíte přímo z kurzů nabízených úřadem práce.

Jaké jsou podmínky pro proplacení kurzu úřadem?

Je nutné, abyste byli vedení v evidenci jako zájemce o zaměstnání (nemůžete být zaměstnaní ani podnikat). Rekvalifikace musí být účelná, tedy měla by vám zprostředkovat šanci získat zaměstnání. K výkonu daného zaměstnání musíte být způsobilí, také je potřeba, aby byla rekvalifikace skutečně nutná – pokud vás zaměstnavatel vezme i bez ní, úřad vám ji neproplatí.

Jak vidíte, podmínky jsou stanovené poměrně subjektivně, vždycky je lepší situaci probrat s vaším úřadem práce. A ještě jedna věc. Rekvalifikační kurz, který si vyberete, musí mít platnou akreditaci od MŠMT ČR.

Kde hledat nabídku rekvalifikačních kurzů?

Informace vám poskytne váš úřad práce, sami můžete pátrat na internetu. Jaké jsou aktuálně otevřené rekvalifikační kurzy Znojmo, zjistíte na Rekvalifikacnikurzy.cz. Najdete tam přehled kurzů v celé ČR. Ve Znojmě se budou v dubnu otevírat kurzy Účetnictví (podvojné) a Účetnictví a daňová evidence. Jsou to obory, o které je stále zájem, bez vzdělání je však vykonávat nemůžete.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *