Jak vybrat svatební místo

Plánujte svůj velký den a chcete, aby byla vaše svatba dokonalá? Vyberte si správné místo, na kterém se s budoucím manželem shodnete. Vybírejte podle ročního období, stylu svatby a také podle svých zálib a koníčků. Poradíme vám, jak vybrat ideální svatební místo.

Myslete na počasí

I když vás často jako vysněné svatební místo napadne například les nebo jiné oblíbené místo v přírodě, měli byste myslet také na počasí. Je pravda, že i předpovědi se mohou plést a v zimě nebo na podzim může být krásně slunečno, stejně jako na jaře nebo v létě pršet. Je však dobré mít vždy plán pro hezké, ale i pro škaredé počasí.

Podle počasí a ročního období, kdy se má svatba odehrávat si naplánujte také sezónní jídla, kdy bude vaše hostina výrazně levnější. Stejně tak je nutné řešit s předstihem půjčení svatebních šatů a svatebního pánského obleku. Svatební šaty i oblek by měli odpovídat nejen stylu svatby, ale také zmíněnému počasí.

Styl svatby

K výběru místa vám napoví celkový styl svatby. Pokud toužíte po rodinné a vesnické svatbě, ideálním místem může být kulturní dům v místě bydliště, případně pronajatá chalupa nebo ozdobená stodola, uzpůsobená k podobným akcím. Chcete-li luxusní svatbu, kde nebudou chybět pohádkové svatební šaty s vlečkou skvělým místem pro svatbu je třeba zámek.

Komfort pro vás i hosty

Hlavní prioritou při výběru svatebního místa by měl být komfort pro vás i vaše hosty. Rozhodně nezapomínejte na příjemné zázemí, hezké toalety a případně i vlastní kuchyň k přípravě nebo uložení svatebních pokrmů. Pokud plánujete svatbu na klíč, která bude na zámku nebo v hotelu, o zajišťování komfortu se postará svatební koordinátorka.

Oblíbená místa

Mezi oblíbená svatební místa patří zmíněný zámek, luxusní hotel, ale mezi často obsazovaná místa patří i mlýny nebo venkovská stavení v okolí. Zajímavým místem je také zmíněný les, louka nebo třeba zahrada u vašeho domu. Máte-li vysněnou svatbu na pláži jen se svědky, neváhejte si tento sen splnit. Vybrat si můžete i z neobvyklých míst, kam patří například svatba v horkovzdušném balóně nebo třeba na vrcholku hor.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *